Astra G fabricki zvucnici?

Astra G fabricki zvucnici?

Brzinsko pitanje
U autu imam naprijed i nazad zvucnike , igrom slucaja jedan nazad zvucnik je dugo vremena bio mrtav i zamjenio sam ga . Instalacija je imala nekih svojih problema pa sam morao uzeti zvucnik sa dzekom i kada sam spojio ili se meni cini ili sad kad slusam nema mi onog basa kao prije . Mislim fabricki su zvucnici nije woofer al sam osjetio malo drmuckanje koje mi sad fali ili mi se mozda cini. Isto kada sam spajao zvucnik kako god sam okrenuo zice on je isto svirao. Moje pitanje je sada ako sam kontra spojio zice da li moze da sad to sve svira ali slabije , i isto pitanje da li je moguce sad kad sam zatvorio krug tj kada rade svi predvidzeni zvucnici da se snaga podjelila pa da sad svi sviraju isto a dok ga nije bilo da je njegova snaga isla na prednje pa da su zato jace svirali?
 
Član
znas sta, opel fabricke zvucnike ima neke posebne, imaju taj neki cist bas, kad su dobri zvucnici ne treba ti pojacalo, e sad mozda se ovi ostalim zvucnicima ne svidja taj cetvrti, mozda je taj jace snage pa vuce dosta struje. uglavnom pokusaj negdje naci fabricki zvucnik misli da ti je to najbolje rjesenje, ;)
 
fabricki je zvucnik iz Astre identican ovom drugom pozadi sto imam , samo je bio od kupea pa su boje zica drugacije bile , vamo bijelo smedja i smedja a kod mene , smedje zelena i zelena i spojio sam ih iste boje sa istim razlicite sa razlicitim al opet mi nije to to
 
Član
Moguce da ce losije svirati ako fulis fazu,tj. zamjenis kablove,ali kazes da si mijenjao i da isto svira tako da to otpada...
Koji player je u pitanju?
 
JVC KW-AV70BT , mislim da nije do playera jer je prije sviralo sve ok , moguce da je do mene moram izvuci neke stare muzike da vidim da li je to to , sto se glasa tice sve je super al samo mislim da sam basa izgubio na zvucnicima. Jos cu jednom i te zice probati zamjeniti pa da vidim kakva je sitaucija
 
Član
kad se obrnu polovi svira i dalje al nešto slabije , probaj malo opcije na playeru preštelovati i poslušaj na različite pjesme trebalo bi to sasvim solidno da svira, jer i ti fabrički zvučnici na finom pleyeru kao sto je taj dosta bolje sviraju nego kad je i fabrički opelov player ;)
 
znam zato i kazem da "mozda" osjetim razliku da je slabije. Ja sam prezadovoljan fabrickim zvucnicima bas fino sviraju i mislim da sam izgubio bassa , sad cu do auta da malo carnem da iskopcam skroz zvucnik dok svira da vidim hoce li se pojacati

Ev sad sam bio , to je nesto izgleda na psihickoj bazi :D Isto svira i kad otkopcam tako da je to izlgeda ok . Samo neki spotovi sto su konvertovani zvuk im je cudan nije se bass dobro konevrtovao samo je glas dobar :S
 
najlakse ti je na samom radiju podesavat, tj na fader i balance, slusaj dal se bass poboljsa kad recimo stavis na desnu stranu ili nazad/naprijed, jer mozda su ti u kontra fazi prednji u odnosu na zadnje i sl..
 
Član
Astre i ostala opelova vozila te generacije imaju solidne oridjidji zvucnike. Narocito ako imas dodatnu opremu sa 8 zvucnika (2x 16cm +2 viskotonca naprijed; 2x 13cm +2 visokotonca nazad), i to sa gumenim orubom oko membrane. To su zvucnici extra kvalitete. Ja sam srecnik pa ih imam u Astri.

I sa dobrim Playerom je to extra kombinacija.

Ako ti fali basa, sigurno si obrnuo polove


Pozz
 
Top