Astra G-error kodovi - greske

Astra G-error kodovi - greske

Pozdrav svima. zna li neko da desifruje sta znaci ova greska koja se pojavljuje na opel astri 1.7 DTI 2001 god. u pitanju je greska 0370 , a prisutna je i greska 0335 (senzor radilice). da li je ovo dvoje povezano? ako sam pogrijesio , neka neko premjesti u kvarove , al meni treba samo odgovor , tj da mi neko kaze sta je ovo sto je ocitalo , tj. sta je crklo ili otislo. predpostavljam da neko mora znati. hvala svima unaprijed.
 
Član
0370 neispravan signal na senzoru za poziciju pumpe

0335 netačan signal za obrtaje

ne znam smijem li ti ovo reć al ode ti milja za boch pumpu ja mislim :icon_rolleyes:
 
jaoooo , ma predpostavljao sam ja da je nesto do pumpe. bio sam u ovlastenom servisu na iscitavanju greski neki dan, ali je bila samo ova greska 0335 i oni su rekli da je problem u senzoru radilice. a eto danas , ja radio onu dijagnostiku , stiskanja kocnice i gasa i izbacilo i ovu 0370 a auto stajalo, nije paljeno par dana. jbm i opel i njihove dizele.
 
Član
Najgore je sto to kad je bosh pumpa pri kraju,auto ne daje nikakve znakove da ce stat,eventualno nekad u brdu malo zatrza. i ona tako ide ide,i odjednom se upali crvena lampica i kraj price,auto se gasi
 
ma kod mene auto ide , pali bez problema ,vuce ko lud, jedino kad se malo zagrije upali se lampica autic sa kljucem i tad mi auto malo izgubi snagu ali se ugasi poslije 2-3 sekunde i auto ide normalno. zna se desiti da tada i zadimi bjelo-plavicast dim koji uzasno smrdi ali bas rijetko. a evo sta sam nasao na jednom opelovom forumu za ove greske :

0335 - Davac polozaja radilice - ckp (senzor radilice)
0370 - Referenca podesavanja, signal visoke rezolucije A (verovatno ide uz problem sa senzorom)

Nije mi jasno sta je ova referenca podesavanja.
 
drago.typ81 je napisao(la):
Pozdrav svima. zna li neko da desifruje sta znaci ova greska koja se pojavljuje na opel astri 1.7 DTI 2001 god. u pitanju je greska 0370 , a prisutna je i greska 0335 (senzor radilice). da li je ovo dvoje povezano? ako sam pogrijesio , neka neko premjesti u kvarove , al meni treba samo odgovor , tj da mi neko kaze sta je ovo sto je ocitalo , tj. sta je crklo ili otislo. predpostavljam da neko mora znati. hvala svima unaprijed.

1. P0335 - CKP Sensor A Circuit Performance (crankshaft position sensor) u prevodu: senzor polozaja radilice
2. Šifra greške 0370 znaci : Timing referenc, high resolution signal A malfunction . A greška može biti : ožicenje ( elektricni vodovi ), CKP/RPM/CMP senzor, ECU modul (centrala ).. ovo sam nasao na jednom forumu...

Procitaj i ovu temu: http://www.elprog.com/forum/topic-6209-elektronika-bosch-pumpe-pomoc.html lik imao isti problem i kvar bio u elektronici motora ECU ;)
 
FirellesMonster - ma sav sam ja internet i razne forume prevrnuo. citao sam i ovu temu sto si mi poslao , ali kod mene se auto negasi , jedino sto dimi bijel dim i slabo se odaziva na gas i pali se lampica :auto sa kljucem. u danasnji dan stize senzor radilice pa cemo da vidimo kad se on promjeni kako stoje stvari. sam sebe tjesim da je do njega, samo da nije nesto ozbiljnije.
 
Top