Astra G 1.7d (čadi,puši)

Astra G 1.7d (čadi,puši)

Član
Pozdrav prijatelji,

Imam opel astru g 1.7td i pocela je nevjerovatno da pusi prije jedno 10 hiljada kilometara je odradjen veliki servis te je i promijenjena turbina,novi blok,bregasta,ma nista nije ostalo od starog motora i nije pusila kada se to sve odradilo a sada pri vecim obrtajima dimna zavjesa iza mene zbog cega bi to moglo biti sipao sam i atf ulje dva tri puta al nista isti slucaj.

Hvala
 
Član
jel svaki put? i moja 1,7dti baci dima kad je dugo vremena normalno vozim pa je dignem do 5000rpm...
 
Koje je boje taj dim ? Crni, sivi, bijeli? Smrdi li iza nje ulje ili "ziva" nafta? Baca li na zadnju haubu zuto-smedje tackice?
 
Član
@edoze konstantno pusi pogotovo kad je pritisnes imalo ili zagusis malim obrtajima u vecem stepenu prenosa ne znam sta joj je


@roki_actros po meni je crno sivi dim a ne smrdi ulje i "ziva" nafta iza nje to mi je bilo prije reparacije motora a nemam tih tackica, samo sto pocrni onaj dio iznad auspuha na karambolci.
 
Pa onda ne baca ulje..Moguce da je lose uzupcena ili ne valjaju dizne..Mozda ne drze pritisak pa ju "zaliva" naftaom i onda prekomjerna kolicina nafte stvara taj crni dim..Provjeri je li auto pravilno uzupcen, da nije fulano sta, i provjeri dizne a svakako i pumpu..
 
Član
kada sam ja imao problema s diznama ovaj majstor je skinuo dovod goriva i umjesto njega spojio bocu atf ulja, momentalno je auto prestao da pusi
nakon toga dijagnostikom je utvrdio da jedna dizna baca vise goriva nego sto bi trebalo,,,ali ja sam imao bijeli dim, stvarno je smrdilo, ma ziva patnja

ovo mi vise lici na ovo sto roki govori, da nije dobro uzubljen
u tom periodu kad sam imao problema s pusenjem iz auspuha majstori su prvo sumnjali na to, jer sam ja prije toga radio veliki servis, i odmah su provjeravali oznake na radilici i mjenjacu, ali nazalost nije bilo to to
 
Član
@ ArminM ma nervira me uvalio para u nju i opet nesto pogledat cu da li je dobro uzubljena a i za dizne

@roki_actros ma jedino mi to i prostaje da vidim jer ne znam da li sam pumpu mijenjao nesto se ne sjecam al prva stvar je na dijagnostiku i te dizne da pogledam da eliminiram one najskuplje kvarove
 
Član
ja msm da je to bosch pumpa pred kraju imo sam i ja opel astru samo kod mene je bila 2.0 i ja sjeo u auto ja upali ono iza mene crn dim jedva se vidi ..... i ja da krenem nece auto...da se mrdne sigurno je bosch pumpa ona se mijenja oko 200.000-220.000 u tom periodu mora otici
 
Član
Ja sam se tako iza jedne astre isto vozio onaj naj jaci dizel motor u njoj ma cadi ko natronka i onda lik krenu prestizati a ona jos vise a ne ide nikako po kratkom postupku zmigavac i obidji nece meni njegovi smradovi u kabinu:D:cool:
 
Ne mora znaciti da je pumpa, ako ona ide dobro, a cadi, moze biti i da je katalizator zacepljen...Obicno ako cadi, onda moze i motor biti los, karike itd itd... I pitanje, koliko je presla ?
 
Član
@technogeeK presla je 225000 km a katalizator nisam nikad ni pogledao moze biti i da je on jer sam dizne gledao na dijagnostici kazu da su OK.
 
Ti vjerovatno imas lambda sondu ispred katalizatora, mozda i iza. Ne znam koliko ti trosi, da li se potrosnja povecala, ubrzanje smanjilo ? To su znakovi zacepljenog katalizatora, iznutra njegove celije mozes izvaditi, i ponovo mu covjek zavari poklopac na njeg, ofarba i vise nemas katalizatora. Auto ce lakse dizati, manje ce trositi, ali je moguce da se turbo rupa podigne za nekih 500 obrtaja, znaci ako je cupala od 2,000, nakon toga ce od 2,500 rpm.

Pofino je presla, znaci moguce da su karike otisle, i ostalo sto zahtijeva otvaranje motora. Na tvom mjestu ne bih nista dirao, jer sumnjam da je ista ozbiljno, a sto mozes provjeriti kod nekog sto auspuhe popravlja, je makar to da li je katalizator ok, oni to odrede za 5 minuta, ali prije toga saznaj hoce li izbacivati gresku ako izvadis sastav katalizatora ;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Ti vjerovatno imas lambda sondu ispred katalizatora, mozda i iza. Ne znam koliko ti trosi, da li se potrosnja povecala, ubrzanje smanjilo ? To su znakovi zacepljenog katalizatora, iznutra njegove celije mozes izvaditi, i ponovo mu covjek zavari poklopac na njeg, ofarba i vise nemas katalizatora. Auto ce lakse dizati, manje ce trositi, ali je moguce da se turbo rupa podigne za nekih 500 obrtaja, znaci ako je cupala od 2,000, nakon toga ce od 2,500 rpm.

Pofino je presla, znaci moguce da su karike otisle, i ostalo sto zahtijeva otvaranje motora. Na tvom mjestu ne bih nista dirao, jer sumnjam da je ista ozbiljno, a sto mozes provjeriti kod nekog sto auspuhe popravlja, je makar to da li je katalizator ok, oni to odrede za 5 minuta, ali prije toga saznaj hoce li izbacivati gresku ako izvadis sastav katalizatora ;)

Malo je se povecala potrosnja u zadnje vrijeme a sve je mijenjano u autu i karike i sve blok glava turbina grijaci nosac motora.

Ma otici cu nekom majstoru za auspuhe pa da to pogleda jer znam da nisam nikad taj katalizator dirao otkad je kod mene a u mom vlasnistvu je vec nekih 7-8 godina ovaj automobil.

Hvala na odgovorima
 
Top