astra g 1.7 problem

astra g 1.7 problem

Član
Auto nema vuce nikako ispod 2k obrtaja. Trecom jedva ide uz bradinu. Druga brzina je nekako najgora ako je imalo brdo nece da povuce samo opadaju obrtaji. Nedavno radjen veliki servis ali ovako se ponasalo i prije. Upali mi ponekad onu lampicu auto nacrtano i prekrizeno kljucem
30dh2jt.jpg
.

Nekad mi pali turbinu u drugoj brzini na 2k obrtaja nekad na 2.5k. Sta bi moglo biti jel' neko ima iskustva sa ovim i zna li neko kakvog dobrog mehanicara za ove motore i gdje bih mogao odraditi dijagnostiku?
 
Član
Isao danas do kiseljaka kupio elektro ventil zamjenio i nije do njega opet mi se isto desava..
 
Član
A da nije immobilizer, jer ta oznaka sa kljucem kod mene u skodi prestavlja immobilizer,
Hyundai%20Immobilizer.JPG

jer on cita kod sa kljuca i ako se ubaci pogresan kljuc ne da motoru da radi gasi auto, a i ako krenes ne daje snagu na malim obrtajima, ali najbolje je na dijagnostiku i sve fino vidjeti!!;)
p.s. slika nije ni od skode, a ni od astre samo sam stavio da vidi odprilike kako izgleda!!
 
Član
Pozdrav,
Ona lampica signalizira neki elektro kvar. dakle moze biti bilo sta od bezazlene stvari pa do npr. senzora za ovo za ono , to mozes na dijagnostici vidjeti staje.
Imao sam slicnu situaciju 1,7DTI na ravnom i nekako, a uzbrdo jedva ide.
Problem je bio, da se rashladna tekućina (voda)pomješala sa uljem. Razlog jer je ciknula glava motora. E to ces najlakse provjeriti, otvori posudu od rashladne tekucine i vidi jeli unutra nesto slicno zabokrecini samo sivkaste boje. Ako jeste trebalo bi isprati citav sistem posto gumena crijeva nagriza ulje i vremenom ce se samo raspasti, (srecom to se sporo desava pravo) veci problem je popraviti motor. To je bio moj slucaj sa slabom vucom 1,7DTI nadam se da nije i tvoj nego da je neka glupost. Ako imas kakvih pitanja sam pitaj..... poz i sretno
 
tetric je napisao(la):
Pozdrav,
Ona lampica signalizira neki elektro kvar. dakle moze biti bilo sta od bezazlene stvari pa do npr. senzora za ovo za ono , to mozes na dijagnostici vidjeti staje.
Imao sam slicnu situaciju 1,7DTI na ravnom i nekako, a uzbrdo jedva ide.
Problem je bio, da se rashladna tekućina (voda)pomješala sa uljem. Razlog jer je ciknula glava motora. E to ces najlakse provjeriti, otvori posudu od rashladne tekucine i vidi jeli unutra nesto slicno zabokrecini samo sivkaste boje. Ako jeste trebalo bi isprati citav sistem posto gumena crijeva nagriza ulje i vremenom ce se samo raspasti, (srecom to se sporo desava pravo) veci problem je popraviti motor. To je bio moj slucaj sa slabom vucom 1,7DTI nadam se da nije i tvoj nego da je neka glupost. Ako imas kakvih pitanja sam pitaj..... poz i sretno

imao sam isti problem..cak sam pisao ovdje na forumu o tome..nekoj curi sta ce da radi..inace
pomijesalo ulje i vodu (kvar glave, pregrijavanje motora) kad je to popravljeno...auto je izgubilo vucu ispod 2.5 hiljade obrt--..lampica greske motora i kljuca upalila se....vuca 0 bodova...odamah nakon zamjene glave motora..elektronika bosch pumpe se razletovala..gasila se..ponekad..pa nece upalit i slicno...itd.
prije svega tebi je potrebna dijagnostika (jer ako samo nece da vuce moguce da je neki od senzora ili EGR....takodjer moze biti i zaprljan usis turba,,pa mu treba mnogo da pokrene turbinu..(pa je nekad pali na 2..nekad na 2.500 rpm..)
ali bez dijagnostike sve su nagadanja...vjeruj
 
Član
Isao danas kod majstora istog koji mi je rekao za egr i ovaj put promjenili protokomjer zraka i evo ga radi. ako bude kome trebao dobar mehanicar za opele ovaj se nalazi kod grbavice kod tehnickog pregleda Nino se lik zove.
 
Top