astra federi-POMOC HITNO

astra federi-POMOC HITNO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozzzzz frend mi ima astru 96 god neznam koja linije mislim da je "f" ali nisam siguran
astra 96 sport 1.8 16 V 115 ks

covjek se odlucijo na spustanje auta..........
naso u oglasniku za 500 kn 60/40 opruge
kupi.........bilo je na obicnoj astri (nije sport)
stavi gore na auto izgleda pre hebeno ubijeno u pod da ti pamet stane
ali................
probna voznja auto luipa trese udara oce puknut na pola kako je tvrdo i fiksno koda ima sipke umjesto amortizera
skrenemo kotac i pogledamo federe :icon_eek::icon_eek::icon_eek:
krugovi na federima imaju fazmak 2 mm (od kruga do kruga)

sad mene zanima sta bi mogo bit uzrok tome
dali je sport nesto drugaciji od obicnog
dali su krivi amortizeri
dali su krivi federi
.........................................
neznam ni sam sta da radimo molim pomoc
plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
unaprijed svima hvala
 

JD.

Član
zdravko je napisao(la):
sad mene zanima sta bi mogo bit uzrok tome
dali je sport nesto drugaciji od obicnog
dali su krivi amortizeri
dali su krivi federi

do auta nije

ako amortizeri odu osjeti se i na obicnim oprugama

a federi ne znam stvarno mozda je neko petljao po njima nesto, ali ne bi trebalo da su toliko "sabijeni"... koje su marke ti federi sto je kupio ?

uslikaj pa da vidimo...
 
Član
Ti su federi namjenjeni nekoj drugoj Astri(ili pitaj Boga čemu) Preteškoje auto za te federe, zato je i palo toliko u pod ...
To ti je ista fora kad face stave opruge od Golfa mk2 na mk3 ! u Prevodu - skidajte to a auta ;)

Koji je proizvođač opruga ?
 

JD.

Član
a opruge na autu montirane su tako zbijene ? nisam skontao odmah...

onda ti je 100% ovo sto je dottore napisao, nisu opruge za taj model... te su vjerovatno premekane tj namjenjene su nekoj laksoj astri pa je zato ta 1.8 toliko pritisla opruge...
 
Član
Opruga sportska mora biti sabijena i raspon na spirali izmedju samih krugova mora biti manji nego na obicnoj ,ali broj krugovi isti kako na obicnoj, ako niste zamjenili amortizere odnosno stavili plinske -kratke amortizere auto moze biti neudoban, pogotovo ako su losi ti na autu i kakav je trap na autu bio prije , ako vam opruga izgleda kao ove na slici onda su opruge u redu , pogledajte amortizera, axialne lezajeve i odbojne gume
 
Član
Podvaljene opruge, namjenjene laksoj verziji, mozda 1.4 ili nesto, pa je naprijed toliko pala cisto zbog tezine motora itd...

NEma popravke tu, nekom ih utopi i nek si drug kupi opruge za svoju verziju ;)
 
Član
federi su od proizvodjaca FK
mislim da ce sutra ic serijal gore
pa ce ove prodavat a trazit druge

nemam sliku federa kako je stisnut jer nemogu unic sa mobom unutra koliko je to spusteno
ali imam ovu sliku

zanemarite sto je zapikirana prema naprijed
tako je htijo
60/40

[attachment=10906]
 

JD.

Član
kad skinete opruge pronadji na njima serijski broj (trebao bi negdje biti napisan) pa potrazi u katalogu vidi za koji su model te isle... mozda i jesu za taj model pa da ne prodaje dzaba opruge mozda je ipak do neceg drugog...

jeste li mjerili koliko je auto leglo tj je li se spustilo vise od tog 60/40.. to bi isto potvrdilo to da su opruge za neku laksu astru...
 

JD.

Član
ne znam onda probaj ovo sa serijskim brojem sto sam ti govorio a svakako pogledajte i ostatak ovjesa, jer nije onda do opruga ako zaista idu na taj model...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top