Ari Vatanen onboard Isle of Man

Ari Vatanen onboard Isle of Man

Član
Kad pogledas video rekao bi da tuda ne mozes brze ici nikako, a onda se sjeti covjek da su danasnji WRC auti jos i brzi :icon_biggrin:
 
VR6Boki je napisao(la):
Kad pogledas video rekao bi da tuda ne mozes brze ici nikako, a onda se sjeti covjek da su danasnji WRC auti jos i brzi :icon_biggrin:

Tacno,ali nema vise ovakvog vozaca. Nema vise Ari-a Vatanen-a da ovako przi ovu Mante ili nekog Ari-a Vatanen-a da przi neku Mantu .Nadam se da se razumijemo :)
 
Član
Ja bi rekao prije da nema Mante, da imas ovakve aute u rally-u bilo bi vozaca koji bi ih slicno vozili :icon_biggrin:

Ne previse vjerovatno, al bi bilo :D
 
Član
To se podrazumjeva... evo jedan moderniji video, gledajte negdje o 2 minute gdje je kamera montirana slicno kao u Manti :icon_biggrin:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JlxaBZDPT58[/video]

Isto strasno brza voznja, sto je jos impresivnije kako auto preko ovih rupa mjenja smijer, bez da ga ometaju previse.
 
Novi su brži, definitivno, ali tu je hrpa elektronike, automatski mjenjači (koje mrzim - doslovno), 4x4 pogon i vrhunski balans.

Ja bi ipak ove nove vozače htio vidjeti za volanom ove Mante ili pogotovo Lancie Stratos, kako je voze do limita ... :icon_biggrin:
 
Član
Ne kontam na kakvu elektroniku mislis? Osim onu elektroniku motora? :icon_biggrin:

Aktivni ovjes je zabranjen u WRC-u ak se ne varam jos u doba Impreza...
 
Posebno na mjenjač mislim. To znatno olakšava vožnju.
A općenito, novi WRC su tehnički savršeni, imaju snagu motora koja je u svakom trenutku 100% pod kontrolom, savršen 4wd pogon, savršen ovjes, kočnice... što sa tehničke strane i mora tako biti da bi se ostvario što bolji rezultat, ali za publiku i ljubitelje ovog sporta sve to postaje previše proračunato, predvidivo i na kraju - dosadno.
 
Član
Danasnji WRC pa cak ni F1 bolidi doista nemaju puno vozackih elektronskih pomagala osim mjenjaca ali imam dojam da imaju jednu manu.Konstrukciski su presavrseni , pa cak i presigurni da bi to bilo priblizno zabavno gledati i tesko voziti kao u vrijeme Mante :icon_biggrin: Sa ovim WRC autom imas osjecaj kad gledas da se nakraju mozes i zabiti direktno u zid da ti nista ne bude u poredjenju sa Mantom.
 
Član
AL VECA MUDA IMA SUVOZAC, I VECA JE BUDALA OD OVOG STO VOZI:lol::lol:


nebi mu ja bio na suvozacevom mjestu nema tih para
 
Top