anti-tuning

anti-tuning

Član
bmwscaner je napisao(la):
tibore nemoj se brukat majketi :D tako se radi negdje kod nekog mehe limara na gorancima LOL

Sto bolan...dofuraj mi ti svoju tu kocketinu, da vidis kako ce mali razvuc rubove, bit ce ko batmobil :D Imam 3 friske plate za flexe, komenzi here da ti nesto capnem :lol:
 
Član
Pa dobro, selo ili ne selo, tako se sire rubovi...koliko sam skontao ljudi se smiju sto je isjeckan rub, a ne nacinu na koji ce se uraditi to...jel tako ? :icon_biggrin:
 
lhasa_green_beast je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
rub se siri engleskim tockom 2-3 cm maximalno sve preko toga ... kita od kita :D

ja sam na DSF-u gledao na A3 rade sa nekim gumenim valjkom, ne moraju nista ni kitovati. Sad ne znam sta se kasnije desilo.

to i jest daj postupak ;) stegne se sprava za glavcinu i podesi se visina tog valja koji je uobliku elipse i rub se izvlaci,
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
lhasa_green_beast je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
rub se siri engleskim tockom 2-3 cm maximalno sve preko toga ... kita od kita :D

ja sam na DSF-u gledao na A3 rade sa nekim gumenim valjkom, ne moraju nista ni kitovati. Sad ne znam sta se kasnije desilo.

to i jest daj postupak ;) stegne se sprava za glavcinu i podesi se visina tog valja koji je uobliku elipse i rub se izvlaci,

to ga samo povalja, eventualno malo izvuce, ikakav konkretniji posao zaboravite s time.....

@scaner ne znam otkud ti da se toliko cudis ovakvom pravljenju rubova, dobar limar povari dijelove izmedju sto su rasjeceni i bude k'o sisa :)
 
SoundLunatic je napisao(la):
lhasa_green_beast je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=Y8HN7tGS6VE&feature=related

meni ovo pravo grdno

vi stvarno mislite da se ovakvo nesto moglo napraviti kod nas? i to da cigani naprave kako pricate? hajmo malo google o kojem se ovdje autu radi.. steta sto je uheban jer je pila do bola.

To auto sastavljano u gradaccu, limar ga sastavljao iz dijelova, pa ga cige vozale, pa prodat, al evo kako vidim zavrsio u sarajevu, sta reci osim samo hrpa smeca sastavljena iz vise auta...
 
trizex je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
lhasa_green_beast je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
rub se siri engleskim tockom 2-3 cm maximalno sve preko toga ... kita od kita :D

ja sam na DSF-u gledao na A3 rade sa nekim gumenim valjkom, ne moraju nista ni kitovati. Sad ne znam sta se kasnije desilo.

to i jest daj postupak ;) stegne se sprava za glavcinu i podesi se visina tog valja koji je uobliku elipse i rub se izvlaci,

to ga samo povalja, eventualno malo izvuce, ikakav konkretniji posao zaboravite s time.....

nije jedini postupak ;) i normalno da sve zavisi koliko neko hoce da izvuce rub:icon_smile: par puta sam gledao da tako rade ali nista ekstremno izvuceno. ;)
 
Član
pa podsmjeh je bio na to da sva ta EKSTREMNO izvucena auta i zavrsavaju u ovoj temi ... sa tockom se moze dobiti 2 -3 cm maximalno a i to je previse jer poremeti liniju auta u vecini slucajeva. zato gewinde i chamber plate zakucati u minus i netreba nist prositivati :D
 
bmwscaner je napisao(la):
pa podsmjeh je bio na to da sva ta EKSTREMNO izvucena auta i zavrsavaju u ovoj temi ... sa tockom se moze dobiti 2 -3 cm maximalno a i to je previse jer poremeti liniju auta u vecini slucajeva. zato gewinde i chamber plate zakucati u minus i netreba nist prositivati :D

Sve je dobro dok to lici na nesto. :D
 
Top