Amortizeri

Amortizeri

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pitanje jedno,mogu otici do Brcko Gasa i vidjet cijenu,ali ajd da vas pitam prije toga.

Zna li ko kolika je cijena amortizera za Seat Ibizu 2001.?

Pojedinacno ili sva cetiri,nebitno.

Poceli su mi pravo lupkati zadnjih mjesec dana,predjem preko laganog ulegnuca,a ono lupi iza strasno.

I jos nesto,do kad ih mogu silovat jos ? Dok ulje ne pocne curiti ili ? :)
 
N

nenad

Jesi li siguran da su amortizeri u pitanju? Sve zavisi kakve hoces amortizere, ja mislim da je cijena 400-500km.
 
Jbg nisam siguran da li su amortizeri,ali eto neka pretpostavka,svako ulegnuce,rupu popraca lupanje,a takodje pri voznji,skretanju cuje se i neko skripanje,ma more bit svasta ***** ga.

Ova cijena od 400 km mi je nekako realna.

Nego pitanje pa jesu to plisnki jeftiniji od uljnih?

I koja je zapravo razlika izmedju njih?
 
N

nenad

Razlika je u tome da su plinski dugotrajniji i udobnije, isto tako zimi se moze desiti da uljni zamrznu ili budu neudobnije dok kod plinskih nema tih problema.
Skuplji su ti plinski, moja preporuka su Bilstein. Ja na autu imam prednje Bilstein a zadnje Monroe i ogromna je razlika, planiram i zadnje Bilstein uzeti krajem godine.
 
Udobniji? Njaaaa! :D Reci ti meni jesu oni sta tvrdji (nelogicno ako su udobniji),mislim da li se manje ljulja auto,ista stabilnije,kontas na sta ciljam?:)

A zasto pitam koji su skuplji,jer ti rece da su za Seju nj. fabricki oko 400-500,a brum brum veli da je bilstein plinski komad 60 km,60 x 4 = 240km :icon_question:
 
N

nenad

Ma kupi ih i vidices jesul tvrdji, udobniji, vaki, naki, ja samo znam da su mi opruge na njih sjele odlicno, ovo je moje iskustvo :icon_biggrin:
To ti je cijena 60km za zadnje ali to mi je nesto jeftino, a prednji su ti puno skuplji. Ja sam zadnje Monroe platio 67km po komadu, a prednje Bilstein oko 110km po komadu. Vjerujem da je i za tvoje auto tu negdje, vjerovatno malo skuplje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top