Amortizeri Golf 4

Amortizeri Golf 4

Član
Otisle su mi solje amortizera pa me interesuje da li nakon njihove zamjene zajedno sa lezajevima dolazi do nekog pomjeranja sto se tice same geometrije auta odnosno da li trebam uraditi optiku..? Amortizeri su mi jos prilicno dobri tako da njih ne bih mjenjao...
 
Član
Hvala na odgovoru...Pitao sam za misljenje jer majstor kod kojeg bi trebalo to da odradim me uvjerava da ce biti promjena kada zamjenimo solje...Kaze da je potrebno provjeriti geometriju nakon zamjene..?
 
Član
Hvala na odgovoru...Pitao sam za misljenje jer majstor kod kojeg bi trebalo to da odradim me uvjerava da ce biti promjena kada zamjenimo solje...Kaze da je potrebno provjeriti geometriju nakon zamjene..?


Po pravilu bi trebalo, ali nije obavezno kao kod zamjene spona-krajnica . Ista je preporuka i kod rotiranja guma (ljetne-zimske) pa niko ne radi zbog tog spuru 2x godisnje .
 
Član
Po pravilu bi trebalo, ali nije obavezno kao kod zamjene spona-krajnica . Ista je preporuka i kod rotiranja guma (ljetne-zimske) pa niko ne radi zbog tog spuru 2x godisnje .
Hvala na savjetu...mislim da cu odraditi i spuru da budem miran. Inace sam mislio zamjeniti samo solje sa lezajevima jer mislim da su amortizeri u dobrom stanju,barem tako mislim...
 
Top