amortizer-opruga-kineticki

amortizer-opruga-kineticki

Član
veceras mi je nesto puklo naprijed,jako tup udarac i prednja lijeva strana mi je skroz legla, prije sam cuo lupkanje na toj strani i kad prelazim preko lezeceg po zvuku i ponasanju auta sam osjetio da je amortizer, ali me je zabrinulo sta je to moglo puknuti ili se otkinuti da napravi onakav zvuk, nastavio sam voziti 20 metara do kuce polako i osjetio sam i smrad gume ali je to vjerovatno kako je leglo auto naprijed parala guma, mogao sam motati i parkirati auto.. cemu sutra da se nadam kad svane i skinem gumu??
 
Član
opruga pukla,i kod mene je pukla opruga na stilu prednja desna, ja ga iz njemacke tako dotjerao, a samo sto je u mene puko samo zadnji namotaj opruge,tako da je ponovo opruga nalegla u svoje leziste a onaj visak bacio ;)

a ti ces morat oprugu zamijenit , jer je vjerovatno pukla negdje na pola, budi sretan ako ne bude gumu poderalo i tih 20-ak metara do kuce :icon_smile:
 
Član
evo mene, tek sad skidao tocak posto je jucer citav dan kisa padala.. skinuo tocak i opruga spala s amortizera tj sa onog drzaca na amortizeru gdje ulijeze opruga, taj drzac je pukao, vidim okom da je pukao, nekako sam orugu zakacio uglavio i posto je parala na ovaj tocak originalni 205/55 r 16 stavio sam tanku rezervnu gumu, interesuje me mogu li ovako voziti auto do majstora koji je udaljem 20km.. ocito je znaci po zakljucku da treba amortizer promjenuti,posto se mora kupiti u paru promijenut cu normalno oba prednja, mogu li ja ovako samo na amortizeru bez opruge voziti :icon_question::icon_question::icon_question::icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Super Moderator
pa elmire 20 majstora tu imas gdje ces 20km voziti? Najdalje kod siljaka u turbe to oni za cas urade nije to neka nauka da trebas posebnim majstorima ici
mozes vozit samo lagano al bolje da ne vozis puno
 
Član
ma romane nevozim ovdje ovim nasim gundjerima.. sofa majka, korektno mi ljudi sve urade bez zabusavanja, kome god sam prije isao odvucem da promjene sta je otislo (a ode 5 stvari) oni urade 2 stvari i govore ovo ostalo netrebas dirati nije otislo i 15 dana prodje odu i te 3 stvari pa opet hodaj od majstora do majstora, a uvijek za ruke uzimaju lopatom, a i znao sam cekati po 15 dana da auto bude gotovo i uvijek se vade na pricu previse posla, u sofu fino odem odvucem kazem sta mu je narucim popijem kaficu i za pola sata gotovo i uvijek budem prezadovoljan..
 
Super Moderator
Pa slazem se nije u sofi skupo i urade odma al isto tako i kod siljaka urade za cas.. dini gewinde bas brzo postavili i cini mi se 20-30KM mu uzeli
mozes i do viteza vozit sto da ne ionako pola auta na nasim cestama nema amortizera mozes i ti 20 minuta voziti
 
Top