Alu Felge za Fiat Stilo 3v

Alu Felge za Fiat Stilo 3v

Član
Zanima me (posto sam prelistao temu u vezi felgi) koje felge uzeti za Fiat Stilo. Znaci da "cuce" (Lancia 15-ke su mi sad na autu, dobre su, ali nije to - to!) a i da se poklopi sve ostalo i cijena i sl. Tvornicke su 16-ke koliko znam, mozda grijesim.

Pozzz
 
Član
Tvornicke su 15-ke osim na abartu 16ke a mozes birati koje hoces kad uzimas novog 15ke 16ke 17ke 18ke.Mjera su tii 16-ke opet mozes i 17-ke voziti nije problem samo nije preporucljivo ako imas makadama zavisi koji ti je motor unutra jer je jtd nizak naprijed pa zna zakaciti sa fabrickim oprugama tesko da ce kvaitetno cucnut a da bude tvrd da nezakaca.Promjer je 4x98 al to vec znas;)
 
Član
Na pik ukucaj 4x98 i vidi sta ti odgovara ;)

ja na svom vozim 17'' vec 4 godine i nemam problema sa trapovima, nisam jos nista mijenjo a redovno pregledavam auto u ovlastenom servisu :icon_smile: za zimu koristim alu 15'' al manja felga i veci profil gume odma gubi na izgledu dok je za udobnost plus, mada to i nije neka drasticna razlika :icon_rolleyes:
 
Član
brate kod mene je Stilo spusten 30/30 i na 17" nigdje nisam kacio,kupi ako si u mogucnosti orginalne 17ke neces se pokajati ;)
 
Član
Mislim da sam vec negdje napisao...evo opet cu da objasnim kako sam se MOZDA zaheb'o.
Naime...prilikom zamjene auta (Stilo 4 vrata za ovaj sa 2 vrata) sam zamjenio felge(na mom bile 15 a na ovom bile 16 ili 17 ne sjecam se...nekako sam se osjecao sigurnijim posto je moj brat licno (godinu prije) kupio ove 15-ke + covjek je imao samo ljetne gume, zimske nije imao pa mi se cinilo malo previse da jos dajem 4-5 stoja za nove zimske gume a vec sam imao za ove 15". Ma cim sam ih stavio vidjela se razlika sto se tice izgleda...Doduse ne znam kakva je razlika sto se tice udobnosti i ostalih stvari izmedju ovih mojih i tih sto su bile na autu prije al eto...


PS: Prosle felge mozete vidjeti na mom avataru...koliko se sjecam oridjinale FIAT su bile...

adi187 je napisao(la):
Na pik ukucaj 4x98 i vidi sta ti odgovara ;)

ja na svom vozim 17'' vec 4 godine i nemam problema sa trapovima, nisam jos nista mijenjo a redovno pregledavam auto u ovlastenom servisu :icon_smile: za zimu koristim alu 15'' al manja felga i veci profil gume odma gubi na izgledu dok je za udobnost plus, mada to i nije neka drasticna razlika :icon_rolleyes:

http://www.pik.ba/artikal/4304147/alu-felge-fiat-16-ke-raspon-4x98/

Ja mislim da su ovakve bile prije...

Ne znam...citao sam nekad davno (dok jos nisam bio clan) bas na ovom forumu da ljudi znaju fegle variti, krpiti...toga se jedino bojim...
 
Imam ja 17-ske bile na mom fijatu. legle bi mu ko budali samar. http://static4.pik.ba/galerija/2012-04/slika-8569-2012-04-1335259554-velika.jpg
 
Član
Kovacic GT je napisao(la):
Imam ja 17-ske bile na mom fijatu. legle bi mu ko budali samar. http://static4.pik.ba/galerija/2012-04/slika-8569-2012-04-1335259554-velika.jpg

Nista prije proljeca...tanak sam sa lovom a i pokusavam da prodam ove moje 15-ke...
 
Član
Stilo je napisao(la):
brate kod mene je Stilo spusten 30/30 i na 17" nigdje nisam kacio,kupi ako si u mogucnosti orginalne 17ke neces se pokajati ;)

Kupljene 17-ke...Skinute sa Stilo Abarth-a.

Najvjerovatnije cu imati problema na ljeto jer trebam kupovati gume...
A koliko sam vidio ove 225/45/ gume su poskupe...:D

Al hajd...nek sam ja njemu zamjenio felge...onako je k'o siroce bio.

Stavit cu i slike cim zavrsim "limariju"...ima vise od pola godine kako sam ga "kucn'o" po desnim vratima...a nikako da to rijesim.

Pozdrav!
 
Član
215 45 17 ti je fabricka dimenzija za te felge i za stila ;) a mozes i 205 montirati
Kupis nankang 130 KM komad i miran :icon_smile:
 
Član
A jebga pola austrije vozi na njima ne mogu biti onda toliko lose, a gledam i na opel forumu lik iz HR na calibri turbo 4x4 ima nankang kaze nisu nista losije od ovih poznatih marki guma koje je uzimao a duplo su jeftinije ....kad moze on to na 200+ ks voziti moze i kod nas na 115-150 :D

4 nove gume za cijenu dvije zvucnije neke marke, neka ipak bi nankang :D u svakom slucaju bolje od polovnih
 
Top