Alu felge-problem

Alu felge-problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav narode,imam jedan problem vezano za felge mog auta,imam toyotu starlet,a na mnogim vulkanizerima mi kazu da moram nacu felge za toyotu,medjutim nije to tacno,probao sam originalnu felgu od opet kadet-kocke i pase mi,eh sada mislim da je najlakse naci felge za vw-ove modele,golfove pretezno,pa me zanima da li mi na toyotu starlet odgovaraju felge od vw.a i koji modeli?

Unaprijed hvala
 
Član
http://www.alloywheelsinternational.com/wheelfitmentguide.html
ovdje imas raspon rupa za sve aute
 
Član
Zlaja je napisao(la):
http://www.alloywheelsinternational.com/wheelfitmentguide.html
ovdje imas raspon rupa za sve aute

Evo upravo gledam,i nasao sam "4 x 100 35...38 54.0" ali mozes li mi pomoci,jer ne kontam bas najbolje,sta mi se od ovih brojeva mora poklapati sa drugim vozilima,jel ovo sve kompletno mora biti! ili trebam gledati samo ovo 4x 100
 
Legend
po ovome sa site-a raspon sarafa ti je 4x100
znaci pasu ti felge koje vidis (najcesce) na golf 1,2,3......felge tog raspona imas puno fore da uzmes...
 
Član
enesss je napisao(la):
po ovome sa site-a raspon sarafa ti je 4x100
znaci pasu ti felge koje vidis (najcesce) na golf 1,2,3......felge tog raspona imas puno fore da uzmes...

Eh to sam i cekao da mi neko potvrdi,ali nisam bio 100% siguran,nece biti problema naci! Hvala lijepa Enese
 
Član
e ovi brojevi "35...38 54" ti je offset...tj. kolko ti je felga izbacena odnosno uvucena...sa manjim offsetom felga je izbacenija...najbolje je da ti je offset sto blizi onom originalnom...ne mora to bit isto, moze bit i 10, 20 razlike, al je bolje sto blize zbog svrstoce ovjesa...jer ako je puno manje postoji mogucnost da ti ovjes ode i da vrlo brzo moras mijenjat...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
e ovi brojevi "35...38 54" ti je offset...tj. kolko ti je felga izbacena odnosno uvucena...sa manjim offsetom felga je izbacenija...najbolje je da ti je offset sto blizi onom originalnom...ne mora to bit isto, moze bit i 10, 20 razlike, al je bolje sto blize zbog svrstoce ovjesa...jer ako je puno manje postoji mogucnost da ti ovjes ode i da vrlo brzo moras mijenjat...

Aha sad vec razumijem,ali eto np golf 1,2,3 jel mogu staviti sa tih auta felge? Sta ti mislis?
 
Član
eh ne znam njihove offsete...offset ti pise na onom dijelu oko serafa...npr. ET 46...tu ti je offset 46, znaci ET je uvijek tu, a broj oznacava offset...tako ako imas svoje felge orginalne pogledaj taj offset i takve alufelge trazi (ET+-10)
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
eh ne znam njihove offsete...offset ti pise na onom dijelu oko serafa...npr. ET 46...tu ti je offset 46, znaci ET je uvijek tu, a broj oznacava offset...tako ako imas svoje felge orginalne pogledaj taj offset i takve alufelge trazi (ET+-10)


Evo ti offset od golf 1,2,3 4 x 100 32...38 57.0 eto sta mislis?
maze zar ne?
 
Član
Outrage je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
eh ne znam njihove offsete...offset ti pise na onom dijelu oko serafa...npr. ET 46...tu ti je offset 46, znaci ET je uvijek tu, a broj oznacava offset...tako ako imas svoje felge orginalne pogledaj taj offset i takve alufelge trazi (ET+-10)


Evo ti offset od golf 1,2,3           4 x 100 32...38 57.0   eto sta mislis?
maze zar ne?

moze naravno, jer vidis da je offset razlicit u samo par brojeva...znaci pasu skroz...
 
Član
nisam to zano za ta j et . za audija idu et 37 a ove sad mi felge et25
jebes ovjes nek izgleda dobro hehehheeh
 
Član
Nije moja,moja je ista samo nema felgi ali ima spustene obrve ;) trazim odgovarajuce felge,pa evo dobio sam nekoliko dobrih savjeta ;)
 
Član
@quattro: ma nije to velika razlika, a i audi je to, pa moze ipak podrzat, a ovo je ipak manje auto za koje treba gledat...kod mene je buraz na corsu A stavio sa fabrickog ET46, na ET13 (felge sa starog BMW-a) pa cemo vidjet kako ce ovjes podrzat...

@Outrange: uvijek tu sta se moze pomoc...nekad ce i meni sta trebat, pa ces pomoc :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top