alternator za auto muziku

alternator za auto muziku

Član
opet ja... jbg kad nemam pojma :bag:. zanima me ugradnja novog alternatora vozim pezo 206 1.4 55kw benz trenutni alternator je mozda 60-70Ah nisam siguran planiram nesto jace da ubacim al sad me zanima dali tu ima ogranicenje do koje mjere mogu ici (u planu je 120A+) i dali ce razlika u vuči automobila biti jako primjetna. pa eto ko se razumije da pomogne zavaljujem :happy:
 
Član
Kod mene je bilo 700W RMS-a (na 40A osiguracu nije moglo nego na 50A kod akumulatora i 60A na pojacalu da bi radilo punom snagom) i tako je isto skakao zadnji gepek :D i vidio gdje krov isto dise :D a bilo prvo na 50A alternatoru, pa izgorio ali je izgorio jer sam ja hajvan pa kad krenem na put 2h do daske i ne spustam :D pa onda stavio 60A alternator i taj je bio do kraja samo akumulatora sam se namjenjao dok nisam stavio 100A hahaha :D
Tvoj alternator ce to moci normalno durati ako neces biti hajvan kao i ja pa loziti stalno do kraja :D

Sto se tice razlike u vuci neces nesto osjetiti, samo treba njega upasati ako nije otiginalni zbog nosaca ;)
 
Član
Kod mene je bilo 700W RMS-a (na 40A osiguracu nije moglo nego na 50A kod akumulatora i 60A na pojacalu da bi radilo punom snagom) i tako je isto skakao zadnji gepek :D i vidio gdje krov isto dise :D a bilo prvo na 50A alternatoru, pa izgorio ali je izgorio jer sam ja hajvan pa kad krenem na put 2h do daske i ne spustam :D pa onda stavio 60A alternator i taj je bio do kraja samo akumulatora sam se namjenjao dok nisam stavio 100A hahaha :D
Tvoj alternator ce to moci normalno durati ako neces biti hajvan kao i ja pa loziti stalno do kraja :D

Sto se tice razlike u vuci neces nesto osjetiti, samo treba njega upasati ako nije otiginalni zbog nosaca ;)
pa hajmo bit malo normalni :D imat muziku u gepeku 1000w+ i slusat normalno. budimo realni da jbe rak raka nemoze :D . znaci razlika nije tolika( uh to je dobra vijest)
 
Član
Ma nije tolika, ja mislim da cak i kad stavis taj alternator ti neces ni osjetiti razliku u vuci, mozda bi je osjetio kad bi gledao recimo ubrzanje do 100 stopericom ili koliko ides na 400 m ali i tu ce ti biti sitne promjene ali ovo se gleda kad je alternator opterecen znaci da daje punih 120A, mada opet trebas gledati da taj od 120A nece puniti punom snagom tako da razlike mozda neces ni imati osim kad bi ti bio totalno prazan akumulator ili muzika gruhala po citav dan pa da mora jadan da puni stalno punom parom :D
 
Član
ako se ne varam da se moze postavit alternator sa bilo kog auta, pa ako imate neke prijedloge nekih polovnjaka da imaju dosta A dobro bi doslo, gledo sam od golf 3 ima neke jake da li bi to ista valjalo
 
Član
Ako ti finansije odobravaju ubaci,
za vece ili vise potrosaca naravno da jaci alt. bolje godi , nece naskoditi sigurno , ja sam na 1.3 golfu imao 140A
i naravno : nikada ugasenog auta slusati
 
Član
moze se druze postaviti ali zavisi koliko je kanala mikro remen tj remenica, onda druga stvar trebas napraviti nosace za taj alternator i da to bude u centru strogom inace ce ti jako brzo pojesti remen a mozda cak i spadati jer za mikro remen mora biti u centru 100% ;)
 
Član
zato sam i napisao , ako ti finansije odobravaju, ako ne nadjes odgovarajuci onda treba stimati sve
ja sam morao sve prepravljati od renault-a na vw
 
Član
moze se druze postaviti ali zavisi koliko je kanala mikro remen tj remenica, onda druga stvar trebas napraviti nosace za taj alternator i da to bude u centru strogom inace ce ti jako brzo pojesti remen a mozda cak i spadati jer za mikro remen mora biti u centru 100% ;) ma nastimat cemo nekako o_O
 
Top