Alternator ne puni

Alternator ne puni

Pozdrav,imam peugeot 205 i problem po hiljaditi put ,dodje mi da ga zapalim,pa evo ako ovo nekako resim da ga prodam odma.Znaci problem je u tome sto je skoro bio crkao regler i prepunjavao akumulator,kupim nov regler stavim ga,i od tada je pocela povremeno da gori lampica od akumulatora.Ja reko nije nista strasno pa je juce pocela stalno da gori i konacno poceo da ne puni akumulator znaci ugasim ga i nema snage da zavergla.Sta sada moze biti,tacno cu ga na otpad odvesti :meh:
 
Evo drug imao slican problem neki dan...nece da sastavi a iz motora zvuk kao da krcka metal od metal....odslepali auto na servis...ispao anlaser haha
 
Samo kad popravis opet priklemaj koga da upali preko kablova pa ces opet popravljat ili kupovat alternator ;)
 
Evo prije nego odnesem alternator na popravku da pitam da nema sto ovo veze sa tim znaci ova kao mala klema ide iz anlasera pa reko da nije isla u alternator,posto sam skoro regler mijenjao pa mozda sam zaboravio da je vratim
IMG_20151227_132423.jpg
 
Ima jedna od altenatora (+) vezana za tu plus klemu vidi da nije ona popustila ili se odvojila.
(upali auto i skini klemu ako se ugasi pregledaj tu zicu)
 
Član
Lose se vidi al mi se cini da je to masa....i trebas i nju pod saraf. Ako imas istrument ispitaj je. Al mislim da je masa. Jer je stopica takvog oblika da ide na vijak. Jesi spojio na alternator deblju crvenu zicu? Imas konektor jedan masu...to bi trebalo biti to
 
Lose se vidi al mi se cini da je to masa....i trebas i nju pod saraf. Ako imas istrument ispitaj je. Al mislim da je masa. Jer je stopica takvog oblika da ide na vijak. Jesi spojio na alternator deblju crvenu zicu? Imas konektor jedan masu...to bi trebalo biti to
Spojio sam zicu crvenu na alternator,al ima ista takva crna koja takodje visi dolje ali ona sigurno ne ide u alternator,a ova kao mala klema ide drugim krajem na anlaser i to sve vodi od + kleme ne znam razumijes li me,i mislim da si upravu da ide na vijek jer je tacno takvog oblika da dolazi na vijak i da ide na nju matica
 
Poslednja izmena:
Top