Alpine Type X 1242D i 1243D ?

Alpine Type X 1242D i 1243D ?

Član
1242 stari model
1243 novi model razlika
A razlika ... pa kao moze novi malo vise snage podnjeti ali to su sve spekulacije....
I naravno kozmeticke razlike
 
Član
Uzmi R novi od 1kw rms 350 KM je ;)

Jedino ako si se vise za SQ sad opredijelio onda x al je X skuplji i polovan ovaj stari model nego novi ovaj R a ista snaga ;)
 
ma da, cak koliko mi se cini da je kosara ista, samo druge boje, tj tamnija je na novijem modelu. I koji god model da se uzme nece se primjetiti neka ocita razlika.
 
Ma to me budnilo predposavljao sam samo da je novija generacija , imam opciju da kupim nov 1242D za nekih 320km pa zato pitam
 
Moram poslati prvo havera da pogleda da li je to laznjak prvo jer je podaleko od mene , mislim NOV u kutiji nije ni otvoren pa mi malo cudno da je tako jeftin :icon_question:
 
Član
Po meni ni Type X ni R nisu za SQ-a. Naravno, pod predpostavkom da je to ono za šta si se opredijelio. Prvo, X je brutalan, zahtijeva jako dobra i jaka pojačala da ga pokrenu, struje da ne govorim. Nadglasaće sve ostalo u autu, ako ne nadješ načina da ga iskontrolišeš al to zahtijeva nova ulaganja.

Moja preporuka je Type E (250 WRMS-a) za SQ, ovo ostalo je sve za pravljenje mnogo mnogo buke :cool:

Pozz.
 
Ma nisam ja navikao na tako slabo , poslije type R-a 15ske moze samo jace , a mislim da bi 1200rms-a za X-a bilo mjera a struja 50kvadrata plus i exide premium aku po meni mislim da je to ok , mene samo zanima vrijednost jel bas povoljno to sto mi je izletilo
 
X je odlican sq driver, samo mu fali malo brzine, al u stvari kad se slozi u pravi setup on i i odradjiva samo nisko tj ispod 50hz i tu je odlican i pokazuje sta zna, a ovo ostalo je na prednjem sistemu.
 

IGY

Član
da bi zvuk bio savrsen, ne treba smao jak bass u gepeku, treba i ako nista prednji sistem biti do jaja (da se slozi 3way) i tu bi onda X u gepeku dao potpuni ugodzaj slusaocima, da ne pricam o tome da moze primiti snage pun ***** i da je trazi da bi to sve radilo kako treba
 
Top