/////ALPINE CDA-117 HU

/////ALPINE CDA-117 HU

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav drushtvo !!! Ovako.. kupio sam /////Alpine CDA-117, medjutim ima jedna stvar shto nisam ni pokushavao traziti shta je.. a volio bih znati.. Shta je Full DIN na radiju !!! Pozz !!!;)
 

Prilozi

  • Alpine  CDA-117.jpg
    Alpine CDA-117.jpg
    24,9 KB · Pregleda: 68
Član
amer_e39 je napisao(la):
Pozdrav drushtvo !!! Ovako.. kupio sam /////Alpine CDA-117, medjutim ima jedna stvar shto nisam ni pokushavao traziti shta je.. a volio bih znati.. Shta je Full DIN na radiju !!! Pozz !!!;)

cist dokaz da ovaj brend nije za svakog kao sto pojedinci na ovom forumu tvrde!!!

:icon_exclaim: vjerujem da ce ti muha objasnit cim stigne ;)
 
Početnik
DIN je Deutsche Industrie norme :)

neznam dje si ti procitao tu specifikaciju :) FULL DIN se vjerovatno odnosi na velicinu otvora za ugradnju autoradija koji je standardizovan pod nazivom DIN.


@eddo izmisljenje specifikacije NIKO ne moze objasniti..

i u pravu si , nije Alpine za svakakoga, moras biti makar pismen ..
 
Član
Hvala za odgovor !!! Eddo Respcet.. nemozemo svi ni znati..a ti kad znash shto nisi odgovorio..
Treba biti pismen.. drug ima drugi problem.. dok sam imao vremena, nisam imao bash kesha za ove igrackice.. medjutim kad se pocelo raditi i ima se mogucnost.. kupio sam ovaj po meni solidan radio, jer imam nekakav Clarion DVD Touch..kojeg bi rado uzeo i izgazio nogama i poslije uzeti cekic i mazio u najsitnije komadice.. Vjerujeh zvuk je katastrofa.. i josh mi zeznuo jedan zvucnik !!! Nije mi toliko vazan DVD.. znaci volim da slusham kvalitetnu muziku i uzivam u voznji.. Zato sam se odlucio na kupovinu ovog HU-a i zvucnika..:icon_rolleyes:
 
Član
dobar head unit... ;)

daj pojasni pitanje...kako mislis "full din" ? kao opcija ili ? :icon_rolleyes: budi malo odredjeniji...
 
amer_e39 je napisao(la):
jer imam nekakav Clarion DVD Touch..kojeg bi rado uzeo i izgazio nogama i poslije uzeti cekic i mazio u najsitnije komadice.. Vjerujeh zvuk je katastrofa.. i josh mi zeznuo jedan zvucnik !!! Nije mi toliko vazan DVD.. znaci volim da slusham kvalitetnu muziku i uzivam u voznji..

citam i nevjerujem... :icon_eek::icon_eek: to ce prije bit da je neki china wannabe nego clarion jer zna se sta je clarion u zvuku.. Alpine naravno ne zaostaje, al i clarion je u vrhu uz alpine to i pticice znaju.. :icon_rolleyes:
 
Član
mozda su zvucnici bili u kurcu ili tak nest...imao sam jednog clariona i to neku osrednju seriju i mogu reci sto se tici zvuka internog pojacala do sada ga je nadmasio samo 9887...
 
Član
Gledao sam na internetu, na www.amazon.com i na www.alpine-usa.com.. i nisam nashao nishta konkretno.. i ja mislim da se odnosi na velicinu uredjaja, ili standardnu velicinu prednje plocice koja se odvaja..
Evo konkretan primjer
Alpine iDA-X305 - Radio / digital player - Full-DIN - in-dash - 50 Watts x 4 by Alpine

Evo stigao je radio prije nekih 3 sata.. i prezadovoljan sam.. jedva cekam da dodjem u BiH da se to sve spoji.. doshlo je nekih kablova, iPod kabal.. i daljinski, kutija za prednju plocicu..
Sve u svemu, solidno !!! :) Pozdrav !!!
 
Početnik
u BiH vec ima tih playera i za kupiti a i instaliranih tako da ... ne znam sta je problem..
 
eddo je napisao(la):
amer_e39 je napisao(la):
Pozdrav drushtvo !!! Ovako.. kupio sam /////Alpine CDA-117, medjutim ima jedna stvar shto nisam ni pokushavao traziti shta je.. a volio bih znati.. Shta je Full DIN na radiju !!! Pozz !!!;)

cist dokaz da ovaj brend nije za svakog kao sto pojedinci na ovom forumu tvrde!!!

:icon_exclaim: vjerujem da ce ti muha objasnit cim stigne ;)

Ne seri,sto ti neodgovoris ako znas pametni i kod tebe je LG ili Sony... :D

ja mislim da je full DIN zato sto je kompletna ploca preko otvora,tj. da nema okvira..ja sam imao tako JVC kasetas sa kompletnom plocom(lose sam se izrazio,mislim na ekran da pokriva kompletnju prednju plocu,i kaseta se ubacuje spustanjem ploce,takos e i daju komande jer je na poledjini su tipke) i nije imao okvir..
 
Početnik
kad je prednja plocica cijela i treba se otvoriti ( bilo da to ide preko motoriziranog mehanizma bilo manualno da pritisnemo dugme pa on dole samo " padne ) to je zove " flip down faceplate " a na tim kojima se CD ubacuje kroz prednju plocicu to se zove " front loading system "...

ako vec idemo u detalje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top