Alkotest

Alkotest

Član
Salle je napisao(la):
Sina je napisao(la):
Haha...Dobri ste... Nego da ja nesto pitam, sta se desi kad te zaustave da duvas, a ti neces? Nece te oni izduvavati? Ne mogu te natjerati da radis nesto sto neces? Ja nemam problema sa tim, ali me cisto zanima, sta kad se pravis budala pa neces da duvas, ne das da ti vade krv, sta ti mogu?

šalju te na vađenje krvi i mokraće...što moraš uraditi, jer te oni vode direktno, što mogu i putem prisile, znači s lisicama na rukama..

I ako poslije toga budes bez alkohola? Kao da se nista nije desilo? Snosis li kakve posledice sto si se pravio mangup i snose li oni posledice sto su te maltretirali, a ti nisi pijan?
 
N

nenad

Salle je napisao(la):
Sina je napisao(la):
Haha...Dobri ste... Nego da ja nesto pitam, sta se desi kad te zaustave da duvas, a ti neces? Nece te oni izduvavati? Ne mogu te natjerati da radis nesto sto neces? Ja nemam problema sa tim, ali me cisto zanima, sta kad se pravis budala pa neces da duvas, ne das da ti vade krv, sta ti mogu?

šalju te na vađenje krvi i mokraće...što moraš uraditi, jer te oni vode direktno, što mogu i putem prisile, znači s lisicama na rukama..

Nije tacno, odbijes da duvas, oni fino naprave zapisnik i napisu da si odbio, oduzmu ti vozacku na licu mjesta i racunaju to kao da si duvao balon i imao vise alkohola u krvi nego sto je zakonom dopusteno.
 
Član
A sto onda vadjenje krvi? jel to ako se ti protivis onom sto njihova spravica pokaze? pa onda ides da izvade krv?
 
Član
pa pazi, teško da će doći do toga da oni trijeznog čovjeka pošalju na vađenje krvi, ali sumljam da će oni snositi tu ikakve poslejdice (jer se uvijek mogu odbraniti tipa sumljamo da je ovisnik o alkoholu ili drogama pa smo morali tako postupiti)

a što se tiče snosenje posljedica sto si se pravio mangup i tu ti nemogu ništa osim da ti naplate neku drugu kaznu, znači da te provedu kroz zakon 100%, npr ako nisi bio svezan ili nešto znači to te moze onda lupiti...

a ako si drzak bio ili vrijedao psovao javna lica (komandira, policajca ) mozes biti tuzen kao vrijedanje javnog organa i tu snosis posljedice... pa bujrum izvoli se praviti budala...

meni je ovaj jedan rekao imaš 3 pokušaja, ako od toga nebude ništa mozemo te poslati na vadenje krvi...

MOGUĆE DA JE NENAD UPRAVU, ja samo ovo predpostavljam da je ovako...što i zaključujem iz nekih priča, nikada lično nisam morao ići vaditi krv...
 
N

nenad

Vidi, ti trazis da ti vade krv kada se protivis rezultatima njihovog alko testa. Tebe niko ne moze natjerati da vadis krv, ukoliko nisi napravio neko extra sranje (ubio nekoga, tesko ozlijedio, pa se sumnja da si to uradio pod uticajem alkohola ili drugih opojnih sredstava).
 
Član
Mene i ne zaustavljaju cesto, valjda znaju da ne pijem vise od 2-3 puta godisnje, ali u sustini mogu se i oni praviti mangupi, a ti im ne mozes nista...
 

DLS

Početnik
Sina je napisao(la):
Mene i ne zaustavljaju cesto, valjda znaju da ne pijem vise od 2-3 puta godisnje, ali u sustini mogu se i oni praviti mangupi, a ti im ne mozes nista...

pa nemogu ti nista ako nisi pjan? valjda je dozvoljeno do 0.5 promila ..sve preko ,kazne neke:icon_question:
 
Član
Dovoljno je da ti kazu interpol kontrola i da odmah mozes racunati da si izgubio pola sata bez veze, kao sto je meni bilo ljetos... Nije bilo guzve, njima dosadno, pa ajde da provjerimo malo sta kazu cike iz interpola, a ja sto sam cekao pola sata, nema veze...:icon_mad:

Imaju oni brdo nacina da te zafrkavaju, ali znaju i oni gdje smiju, a gdje ne... Nisu svi policajci iz viceva... ;)
 
Početnik
Sina je napisao(la):
Dovoljno je da ti kazu interpol kontrola i da odmah mozes racunati da si izgubio pola sata bez veze, kao sto je meni bilo ljetos... Nije bilo guzve, njima dosadno, pa ajde da provjerimo malo sta kazu cike iz interpola, a ja sto sam cekao pola sata, nema veze...:icon_mad:

Imaju oni brdo nacina da te zafrkavaju, ali znaju i oni gdje smiju, a gdje ne... Nisu svi policajci iz viceva... ;)




POTPIS KO KUCA
 
Član
Ev danas bio na sudu bla bla sve bezze nekakvi zakona i clanova nikad cuo a glavno ono taj policajac dobio suspenziju sve dok se ne povuce tuzba protiv njega a jedino ja mogu povuci a i nacekace se na to jos plus neke odstete mogu traziti i to sam kontao al nemam vremena za to nikako ..
 
Top