Aliexpres nece da prihvati visu elektron?

Aliexpres nece da prihvati visu elektron?

Član
Pozdrav
Uzeo sam jucer visu elektron i ali express nece da je prihvati je li netko imao iskustva sa ovim?
Je ki potrebno internet bankarstvo i 3d sistem zastite posto to nemam?
Hvala unaprijed
 
Član
Mislim da ti je bolje i sigurnije da je povezes sa paypal-om pa preko njega da placas, ako moze i sa paypal-om?
 
Član
Definitivno samo preko pp placaj, najsigurniji je za prijenos novca, kod njih tvoja uplata ostaje 21 dan, tako da te prodavac ne moze zajebat ni nista
 
Član
Moze se placati ali mislim da moras imati aktivirano inostrano placanje na racunu. Jer sve tvoj transkacije se obavljaju u KMovskom prometu. To znaci da moras zvati banku u kojoj imas VISU.
Barem je tako bilo prije par godina kad sam imao RBBH karticu. A i odavde kad sam slao pare u CG morao sam zvati banku da mi akiviraju ino placanje.
 
Član
AliExpres ne prihvata PayPal, ali imaju oni svoj AliPay sto mozes da koristis, princip je isti.

A nije ti potrebno nikakvo internet bankarstvo i slicno, problem je sto je banka procijenila da je transakcija rizicna i ponistila je (mozda si stavio drugo ime za shiping od imena koje je na kartici).

Uglavnom, dovoljno je da odes do banke ili nazoves ih i zatrazis da skinu blokadu sa tvoje kartice za sajt AliExpres.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Član
Ali mi se cini dosta povoljniji?
Je li netko pratio cijene?
Aliexprrss jeste najjeftiniji, ali isporuke su 1-2 mjeseca.

Gearbest mi je najprofesionalni, i najuredjeni. Isporuke 15-30 dana, ali cijene su blago vise nego na aliju. Sa njima direktno komunicirate, a ne sa trgovcima raznoraznim.

Ebay mi vise nije zanimljiv. Preskup mi nekako, i jedan artikal po 1000x objavi isti trgovac, i to po razlicitim cijenama. To me najvise nervira

Send via Gameboy Color
 
Član
Kakav crni Ali pored ebaya,banggooda, gearbesta itd......... :D
Banggood i Gearbest su preprodavci sa Alija :D Ebay je takodje postao prepun preprodavaca sa Alija.
Savjet, ako imate koga u Slo, Hr ili jos bolje NJemacka, Austrija a da cesto ide ovamo... dogovarajte porukama ePacket dostavu, iako mozda nema navedena, kosta par dolara a dodje roba za ~7 dana. I samo vam prenese taj neko u BiH.
 
Član
menu bangod i gearbest stiže max 2 sedmice, praćena pošilka, osiguranje, paypal su sve stvari koje su plus u odnosu ebay aliexpres dugo čekanje i sl
 
Član
Evo banka mi je ukljucila 3d i sve radi kako treba. Koliko mi se cini aliexpres je dosta jeftiniji i skoro za sve besplatna dostava
 
Član
Ali je samo skup internet prodavnica kao i ebay, takodje ih je vecina iz Kine kao i na ebay-u.

Ukolilo je besplatna posiljla na ebay-u za neki artikal, cekace se jednako dugo kao neki attikal sa Ali-a koji ima besplatnu posiljku.

To sve poste kineske diktiraju :D


Inace kod Alija mi se svidja korosnicka podrska, moguce je kontaktirati u bilo kom tremutku i pitati bilo sta, cak imaji i support chat, dok email ima samo onu hrpu automackih pitanja i odgovora, a komunikacija sa podrskom je moguca samo ukoliko se otvori case.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Član
Ali i ebay su mi bas ko buvlje pijace i kineske trgovine. Sve nekako razbacano, nekategorisano. Sto se tice korektnosti, vracanja novca, ponovne posiljke svi su mi se jako dobro pokazali

Send via Gameboy Color
 
Top