Alfa Romeo junior na vidiku

Alfa Romeo junior na vidiku

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Motor authority je objavio sliku budućeg, najmanjeg člana familije Alfa Romeo. Automobil na slici u velikoj meri prati osnovne crte koje su viđene na zvaničnim skicama koje je objavila Alfa.

Na sastanku je Junior prikazan kao hatch automobil u stilu kupea sa 3 vrata. Predviđa se da bi novi mali Alfa Romeo mogao biti proizvođen pored modela Grande Punto, a koristio bi identičnu platformu. Bazni model će dobiti Fiatov 1,4 lit. turbo motor sa 150 KS, dok bi top verzija dobila 1.8 JTB motor sa direktnim ubrizgavanjem goriva koji razvija 220 KS.

Najjača verzija bi mogla dobiti ime 4c junior po ugledu na prelepi 8C Competizione. Prednji pogon će dobiti inovativni Q2 diferencijal sa zatvaračem, koji može optimalno rasporediti obrtni momenat između dva prednja točka, a za atraktivan izgled predviđen je agresivan kit za karoseriju i aluminijumski naplatci .

Početak proizvodnje je planiran za 2008. godinu, dok će prvi model naći mesto u prodajnim salonima sredinom iste godine po početnoj ceni od 16 hiljada evra. Predstavljanje Junior Alfe bi se moglo poklopiti i sa ponovnim predstavljanjem marke Alfa Romeo američkom tržištu krajem 2008. godine.

ALFA_Junior.jpg
 

IGY

Član
nisam zadovoljan moze alfa puno bolje, nekako mi se neuklapa prednji dio sa zadnjim
 
Legend
Ovo je zasad samo PS, odnosno mozda neki 3D dobar. Izgleda mi kao mali frankestajn, sastavljen od vise kola.
 
Legend
jesul ovo dvije moguce verzije,onaj na prvoj i ove dole 2 slike nisu isti bas ako me ne vara oko
 
Putovanja.ba
Administrator
Nisu iste jer su slike iz razlicitih faza dizajna, jos se nezna koji ce biti konacni izgled i recimo da je blize konceptu jos nego novitetu i autu koje cemo uskoro gledati na cestama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top