Alfa Romeo 159 savjeti

Alfa Romeo 159 savjeti

Član
Kao sto tema kaze...da li ima Alfista u okolini...Konkretno zanima me Romeo 159 1.9 JTDm 8v od 88kw..
Na sta da najvise obratim paznju...kakva je sto se tice ovog navedenog motora..234.000 KM da li je opasno za kupiti ili ne...Zubcasti remen i klinasti remen skupa sa uljem i vodenom pumpom promijenjeno nedavno..bar tako pise u servisnoj knjizi..Po slikama jako lijepo i ocuvano auto..uzivo nemam pojma..pa zato pitam na sta da obratim auto kad budem isao uskoro gledati..Hvala unaprijed na savjetima
 
Član
Najcesci problemi sa alfom 159 dizel:
Duze verglanje pri startu motora kad je topao obicno ukazuje na problem sa diznama.
Potresanje citavog auta pri polasku problem sa potisnom plocom i lamelom. Zamajc rijetko kad ,,otkaze".
Prednje vijesanje, neka od lafeta gornja ili donja prokucka. A ima i slucajeva da nista ne kucka, ali pri brzem startu auto vuce desno-lijevo kao da ne zna gdje ce:) Problem zazor na kugli donja lafeta.
Na vecim kilometrazama mijenjac i diferencijal se pocnu raspadati. Na 230 000 bi trebalo biti sve ok.

Motor ,,beton", a turbina rijetko kad da crkne. Mada nije lose obratiti paznju da li zvizdi!
 
Član
Hvala puno...Ee sad sta kazete jesam li lud il??Mjenjao bi svog passata za alfu 159 limo...Servisi joj svi odradjeni i 3000 km manje od mog ima..Evo slika.
 

Prilozi

  • Screenshot_20180524-155956_willhaben.jpg
    Screenshot_20180524-155956_willhaben.jpg
    297,6 KB · Pregleda: 47
Član

Prilozi

  • Screenshot_20180524-160000_willhaben.jpg
    Screenshot_20180524-160000_willhaben.jpg
    247,4 KB · Pregleda: 49
  • Screenshot_20180524-160019_willhaben.jpg
    Screenshot_20180524-160019_willhaben.jpg
    319,1 KB · Pregleda: 45
  • Screenshot_20180524-160004_willhaben.jpg
    Screenshot_20180524-160004_willhaben.jpg
    266,4 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_20180524-160010_willhaben.jpg
    Screenshot_20180524-160010_willhaben.jpg
    238,6 KB · Pregleda: 49
  • Screenshot_20180524-160016_willhaben.jpg
    Screenshot_20180524-160016_willhaben.jpg
    241,6 KB · Pregleda: 44
Član
2006 237.000 km..Malo sam kalkulirao:
Passat jako komforan i ogroman gepek
Jako dosadan za vozit..jos DSG samo gas opalit i to je to
Za sportski rezim voznje ni pod razno
140 konja to je jedino pozitivno
ALFA
Prelijepo auto na izgled
Polozaj sjedenja nevjerovatan
U krivinama ajme meni
Gepek em sto je mal em sto je tesko nesto i staviti u njega zbog malog otvora
120 konja nasprem 1600 kila hmmm..
To sto je na losem glasu za kvarove to me ne zanima..Passata svi hvale pa evo ja 100 problema u 7 mjeseci posjedovanja..i dalje klapa boga pitaj gdje..
Zena je u 5 mjesecu trudnoce odma kontam kolica maxi cosa sjedalica a alfa bas nesto i ne mislim da je komotna otpozadi uzimajuci u obzir da sam 204 cm visok..Nije ni passat nesto pretjerano al opet nasprem alfe kamion sto se prostora tice..Sad ne znam na koju stranu da prevagnem.....zena se ne slaze da mjenjam..ako zamjenim a problemi sa alfom se nadopune ima da me ostavi lol hahaha..U drugu stranu ceka me na passatu veliki servis i popravit ovo sta klapa a to je svakako skupo..Na alfi svi servisi uradjeni..od remena vodene pumpe pa do ulja..a onda ako to popravim na passatu i jos nesto na zimu crkne ja bi onda zenu napo sto nisam zamijenio a passata zapalio..dva dana se ubi razmisljajuci..ljudi ponagajte hahhahahwh
 
Član
Život je kratak da bi se vozala dosadna auta, i ružne žene

Gesendet von meinem Redmi 4A mit Tapatalk
 
Član
Joj jeste i vi vise sa tim kod prednjeg pogona kad pod jakim gasom na startu auto vuce lijevo desno.
Razlog: Duzina lijeve i desne poluosovine nisu iste
Nije nikakav kvar, normalna pojava na autima prednjeg pogona.
 
Član
Ja bi ipak ostao pri passatu,zbog tog komfora,kolica i sjedalica,ne mora značit da bi ti se alfa ikako kvarila,al ne mora značiti i da na njoj nećeš imati neki skup kvar,ipak ti najbolje znaš koliko si uložio u passata i šta si uradio :)
Ma da ni ova Alfa nije loša :D
 
Član
Teške dvojbe imaš, ni sa jednim od tih auta se nećeš usrećiti tako da ne možeš promašiti šta god odabereš :D
Ja sam uvijek bio nakaradan svakako..Uzeo passata svi kazu jako dobro sigurno njemacko auto neces imat problema..pa ssd kontam da jednu kontru puknem da uzmem ono za sto 90% kaze da ne valja i da se kvari pa mozda me posluzi haha
 
Član
Ja bi ipak ostao pri passatu,zbog tog komfora,kolica i sjedalica,ne mora značit da bi ti se alfa ikako kvarila,al ne mora značiti i da na njoj nećeš imati neki skup kvar,ipak ti najbolje znaš koliko si uložio u passata i šta si uradio :)
Ma da ni ova Alfa nije loša :D
Al mi pomognu sa dvojbom hahhaha :p Ma ulozio sam i previse al et sta cu..redovno svaki mjesec kod majstora ko da alfu vozam a ne "das auto" hahaha..Ma i ostavlja mi se passat zbog prostora al je majko mila dosadan za vozit..da ga ***** bas je samo prevozno sredstvo
 
Član
Ja sam uvijek bio nakaradan svakako..Uzeo passata svi kazu jako dobro sigurno njemacko auto neces imat problema..pa ssd kontam da jednu kontru puknem da uzmem ono za sto 90% kaze da ne valja i da se kvari pa mozda me posluzi haha

Ako ćeš da se ne kvari onda samo benzin i made in japan, ne znam tko te slagao za passata
 
Top