Alfa Romeo 156 2,4 jtd par pitanja

Alfa Romeo 156 2,4 jtd par pitanja

Pozdrav, dakle radi se o 156 2.4 jtd 150 ks

imam par pitanja:

Jucer sam zamjenio set kvacila i zupcasti remen, zamajac je ostao stari jer ovaj je jos odlican, nema lufta

E sad:

Sve je super, kvacilo puno mekse itd. prije je pocelo propadati, tj ne vrati se skroz gore nego propadne do pola, mislili smo da je cilindar ali sad je sve oke, plus sto je proklizavalo u 4 i 5 brzini pri full gasu


Sljedece


1.

Sad sam primjetio da mi auto lagano trza kad krecem , ali samo u 1 brzini i to bez gasa ili pri malo gasa, cim dodam malo vise, ne trese, u 2 i ostalim brzinama nista ne trese, znaci nije zamajac 100% ...

2. majstor koji je to radio kaze da su sva 3 nosaca motora losa, sto sam i primjetio jer se osjetila vibracija u unutrasnjosti, plus pri full ubrzanju je znalo lupiti

3 . Kazu da mjenjac ima lufta, evo i snimili su video, kazu reparacija mjenjaca, 50 do 100 eura....
Sad, sta vi kazete na to?



4. Prije toga jedno tj dana mi se pocela paliti lampica motora, ali samo kad se auto dobro ugrije i kad dodjem u grad, znaci spora voznja, semafor itd.. cim izadjem na otvorenu cestu sve super....

spajali na dijagnostiku Greska P0235 Senzor tlaka prednabijanja

Sta bi tu moglo biti??


Ostalo je sve ok,

znaci nosace motora sam narucio, jos me jedino pati taj luft u mjenjacu...

Imate neki savjet?
 
Član
U tim slucajevima najecesce bude zamasnjak kad tako trza ili nosaci. Nego kako ste vi mogli utvrditi da je zamasnjak ok? On je zatvoren i nemate pristup oprugama osim da ga pilate, to je prejaka sila da bi rukom provjerili jeli on ispravan
 
Zamasnjak ima vise simptoma, mislim da bi trzao onda i kad dodam malo vise gasa.. Vozio sam 2 automobila koji imaju problem s zamasnjakom pa znam kako je to. Ovo je samo ako krecem bez gasa ili s mrvicu gasa, kao i inace sto vozim, ako dodam vise gasa, onda ne trza

Vise me zanima ovaj luft u mjenjacu, jedan majstor kaze da mora imati nesto lufta...
 
Član
Imas na face booku par grupa sa italijanskim autima i za alfu najbolje da pitas tamo vjerovatno da je neko vec susretao se s tim problemima
 
Član
Zamasnjak ima vise simptoma, mislim da bi trzao onda i kad dodam malo vise gasa.. Vozio sam 2 automobila koji imaju problem s zamasnjakom pa znam kako je to. Ovo je samo ako krecem bez gasa ili s mrvicu gasa, kao i inace sto vozim, ako dodam vise gasa, onda ne trza

Vise me zanima ovaj luft u mjenjacu, jedan majstor kaze da mora imati nesto lufta...

Imao sam problem sam BMW-ovim zamajcem i imao je iste simptome, pri laganom kretanju i malom gasu je trzao, zamajac je kod mene otišao.
 
Bolje da nisam nista spominjao.. Nije do zamasnjaka, kazem da je dobar, rekao sam im da ga provjere kad skinu kvacilo..

Dakle desava se samo u 1.brzini i u rikverc.. probao sam kretati iz 2.brzine i nista ne trese!!! Znaci samo ako je bez gasa ili s jako malo gasa u 1 ili rikvercu, cim dodam vise gasa nista, I to samo ponekad, nekad se desi da ne trese..
 
Član
A kakvu si lamelu i korpu stavio? Novu ili polovnu i ako je nova cije marke

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
Druze on je dosao po odgovor ali da taj odgovor ne bude da je set kvacila u pitanju, sve ostalo moze da se odgovori ali to ne

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Top