Alfa Romeo 147 - daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje

Alfa Romeo 147 - daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje

Član
Pozdrav.
Kao sto sam naveo u naslovu, u pitanju je alfa 147, 2004. godiste (prije facelifta).
Prije nekog vremena sam kupio Keyless Entry System (nesto poput ovoga: http://ecx.images-amazon.com/images/I/5148TAMhAIL._SY300_.jpg). Tad sam pokusao sam da ugradim to, ali nisam uspio.. i evo danas se sjetih da pitam ovde :)
Da li je neko ugradjivao ovo u Alfu.. pa da mi moze preporuciti sta i gdje da kacim.. gdje da trazim zice na koje trebam povezati to ... i slicno :)

Hvala i LP,
Dejan
 
Član
Pozdrav.
S obzirom da niko nije odgovorio, a ja sam u medjuvremenu uspio da se snadjem..evo samo ukratko (ako neko bude imao slicnu potrebu) da kazem da se zice na koje sam nakacio uredjaj nalaze u onom setu zica sto ide u vrata od vozaca (dakle otvore se vrata skroz, pomjeri se zastitna guma izmedju vrata i ostatka auta, skine se konetor, ispita se koja zica zakljucava, koja otkljucava..i na njih se nakaci).

Ukoliko ima potreba da se nakace zmigavci na isti uredjaj, to je malo komplikovanije. Nisam radio to pa bih volio ako neko jeste da ostavi odgovor.
 
Član
Ja sam htio davno da ti odgovorim ali sam se bojao da neces znati to sve odraditi jer ima posla a oko tih instalacija se nije igrati..
To ti je bas jednostavnije.. Imas li semu uredjaja? Ako si kupio novo morao si dobiti. Morao bi imati mislim dvije zile na uredjaju, i na tim zilama bi se morale nalaziti poluprovodnicke diode. To su zile za zmigavce.

Ipak, ne vidim potrebu za tim. Ja sam to kod sebe iskljucio.
 
Član
Ima sema neka.. ali.. nisam tu pronasao nisa za zmigavce (u tom setu zica sto idu u vrata).. Rekli su mi da to treba da se dovuce sa 'drugog izvora' ali mi se nije dalo zezati s tim.
DGVF7yP.jpg
 
Član
Blue- output to parking light. Nema sta drugo biti ali sada mene zanima grana li se taj plavi vodic u dva dijela negdje kao npr ovaj bijeli na sljedecoj slici:
IMG_20110905_115037.jpg

ako ne grana, onda ces morati naci nekog elektronicara da ti odradi ovaj posao na sljedecoj semi :
How_To_diodes13.jpg

U praksi taj spoj izgleda ovako
Clipboard01.jpg


Diode sprecavaju da se ostvari veza izmedju lijevih i desnih zmigavaca. Plus imaju jos jednu namjenu a to je zastita uredjaja CZ kada se pale zmigavci na rucici volana i "prekidacu za sve cetri" ali to je za tebe manje bitno. Ono sto je bitno je to da se ne smije spojiti bez njih.
Provjeri grana li se taj vodic plave boje i imaju li na njemu kakve diode pa cu ti dati posle savjet dalje.

EDIT: Evo ovdje je izmedju ostalog prikazano kako je majstor morao da sam ugradi poluprovodnicke diode za tu namjenu http://www.r3vlimited.com/board/showthread.php?t=220237
 
Poslednja izmena:
Član
Ado, hvala na odgovoru. Nisam ovo jos probao da uradim ali cu pokusati u skorije vrijeme pa se javim kako je proslo.
 
Top