Alfa 166 FL

Alfa 166 FL

Član
:)
preso sam sa njemaca na talijane i ne pada mi na pamet vise nikad da uzmem njemca, da nebi bilo zabune ili pametovanja ova odluka je poslije sljedecih auta:

Golf 1 GTI
Golf 2 GTI 16v
Golf 3 TDI-90
Golf 4 TDI (SMchiptuning/Nurija)
Golf 4 TDI 150PD
Passat TDI 3B 90
Passat TDI 3BG 130
BMW e60 530d

ako sam kojeg preskocio jebiga, al shvata se poenta, prosli su mi kroz ruke svi njemci, japance nisam ubrajao.

evo dvije slike, tek sam uzeo auto pa nema sta da se pokazuje bas, jedino sto je na njemu uradjeno sat vremena nakon kupovine je SMchiptuning power mapa (caraudio), treba jos ofarbati, zatamniti, muzika kod muhe, felge nac kake fine i naso sam vec sjedista kozna elektricna sa grijanjem, al to cu pred zimu da metnem :)

Inace u autu je 2.4 jtd motor, od opreme ima sve od auto-leveling bixenona, pranja farova do tempomata.

evo par slika "stock" auta (slike sa PIKa od prodavacice od koje sam uzeo auto):

slika-258375-2011-08-1313961594-velika.jpg

slika-258375-2011-08-1314050296-velika.jpg
 
BHT Ovisnik
fina limuzina kao i planovi,nek je sa srecom:cool:
samo nije valjda da te vise dojmio od e60
 
Super Moderator
jako lijepo auto ;) prijatelj je neki dan kupio alfu 166 malo stariji onaj model sa bas dobrom opremom i sinoc sam se vozao auto je predobro ;) nek je sa srecom druze i da se navozas ;)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
fina limuzina kao i planovi,nek je sa srecom:cool:
samo nije valjda da te vise dojmio od e60

Vjerovo il ne vjerovo jeste. Ne da me je dojmio vise od e60, nego ga je preskocio za a kilometar u osjecaju, bar je meni tako. Bas sam gledo topgear za ovu 166icu dobro je onaj reko kaze BMW je super auto fantasticno sve, al alfa se podvuce pod kozu sad pa sad, bio je u pravu!
 
Član
extra auto, meni se uvijek svidjala ova alfa, od kolko je konja stock (da ne guglam:p), a kolko sad ima poslije chipa?...kako ide ova mrcina;);)
 
Član
bosko je napisao(la):
CoL3 je napisao(la):
fina limuzina kao i planovi,nek je sa srecom:cool:
samo nije valjda da te vise dojmio od e60

Vjerovo il ne vjerovo jeste. Ne da me je dojmio vise od e60, nego ga je preskocio za a kilometar u osjecaju, bar je meni tako. Bas sam gledo topgear za ovu 166icu dobro je onaj reko kaze BMW je super auto fantasticno sve, al alfa se podvuce pod kozu sad pa sad, bio je u pravu!

:icon_rolleyes: svako ima svoje misljenje al kao sto neko rece e60 daleko najljepsa linija BMW-a.

nek je sa srecom alfa ;)
 
Neka je sa srecom, neces se pokajati, samo je redovno odrzavaj i nikakavih problema nema.;)
166-ica daje odlican osjecaj u voznji za razliku od njemackih konkurenata te snage i zapremine koji se vise ponasaju kao radne masine.
Nego jel' masina JTD ili je JTDm onaj jaci?
 

MTR

Član
olensoner je napisao(la):
Neka je sa srecom, neces se pokajati, samo je redovno odrzavaj i nikakavih problema nema.;)
166-ica daje odlican osjecaj u voznji za razliku od njemackih konkurenata te snage i zapremine koji se vise ponasaju kao radne masine.
Nego jel' masina JTD ili je JTDm onaj jaci?

stroj za 10 :cool: , mislim da je kod redizajna onaj jaci motor
 
MTR je napisao(la):
olensoner je napisao(la):
Neka je sa srecom, neces se pokajati, samo je redovno odrzavaj i nikakavih problema nema.;)
166-ica daje odlican osjecaj u voznji za razliku od njemackih konkurenata te snage i zapremine koji se vise ponasaju kao radne masine.
Nego jel' masina JTD ili je JTDm onaj jaci?

stroj za 10 :cool: , mislim da je kod redizajna onaj jaci motor

Vecinom jeste, ali nisu svi onaj 103kw je i dalje bio u ponudi. ;)
 
Član
Extra masina stvarno, nisam imao prilike da se vozim u ovom restyling modelu ali mogu misliti kakav je i ona stara je jako mocan auto. Nek je sa srecom;)
 
Član
Hvala hvala svima, ne stizem nista ovih dana od vozanja :) Fakat je auto za vozit strasno strasno, za ne povjerovat, moje glupo dosadasnje razmisljanje "talijansko smetlje" me dosad sprecavalo da probam nesto ovako, medjutim, to se promjenilo drasticno :)

Ne nije 103kW motor :) A kolko sad ima ? To samo srdjan zna, ja znam da slajdra uzbrdo prvom drugom i trecom, po ravnici i cetvrtom :)

Jedini downside SMchiptuninga jeste to sto prakticno vise nemam 6 brzina nego samo 5 (prva vise nije upotrebljiva) :lol:
 
Član
svaka cast srdjanu ako slajdra do trece brzine koliko je fabricki kw? u nju su se ugradjival ova dva 2.4jtd.
2.4 JTD I5 2,387 cc 103/110 kW (140/150 PS) @4000 rpm 305 N·m (225 lb·ft) @1800 rpm (depend on model year)
2.4 JTDm I5 2,387 cc 129/136 kW (175/185 PS) @4000 rpm 385 N·m (284 lb·ft) @2000 rpm (depend on model year)
ako je ovaj drugi nabudjio srdjan onda treeba da leti mada je i prvi jaki;)
 
Član
bosko je napisao(la):
CoL3 je napisao(la):
fina limuzina kao i planovi,nek je sa srecom:cool:
samo nije valjda da te vise dojmio od e60

Vjerovo il ne vjerovo jeste. Ne da me je dojmio vise od e60, nego ga je preskocio za a kilometar u osjecaju, bar je meni tako. Bas sam gledo topgear za ovu 166icu dobro je onaj reko kaze BMW je super auto fantasticno sve, al alfa se podvuce pod kozu sad pa sad, bio je u pravu!

Sretno s alfom ,ljubitelj sam alfi ali samo 159 3.2 ili neka starija gta .... Mislim da se samo one i mogu podvuć pod kožu .... E sad neznam kako (ni u kom smislu) 166 da preskoči e60 za kilometar ....
 
Član
Pravu si krstaricu uzeo ;) milina je to vozikati :123: da je kod mene taj motor u Stilu gdje bi mi bio kraj sreci :D :lol:
 
Top