Alfa 166 2.5 V6?

Alfa 166 2.5 V6?

Član
ja ti nevolim te alfe jaro nikako, al vozio sam 156 s tim motorom i ono ostao sam paf :eek: al ti si lud ti ces to kupit vidim ja da si zapeo haha
 
Super Moderator
alfa GTA je ekskluziva i jako rijetko auto. smijesno je porediti ove obicne alfe sa GTA :)
motor je slican, samo vece kubikaze
 
Član
Motor je odličan, samo alfe su ti kao i bmw-ovi...kolju se redovno. I onda kad ga neko ne pazi mašina rike...ulje se mora mijenjati redovno i sipati kvalitetno, ako već rokaš,... A inače jest limuzina dobra i gospodska, a taj V6 ako nije bolji od jtd mašina, sigurno nije lošiji, posebno ako možeš finansirati potrošnju.

Ova sa oglasa mi djeluje prilično potrošeno i ne vrijedi ovih para, da ne budem bezobrazan pa da kažem da vrijedi duplo manje...

Osim problema sa trapovima, uostalom kao i kod nekih njemačkih auta iz tog perioda, problem su i prednji farovi prije redizajna, slabo svjetle...
 
Član
Ti imas nesto svoje , i to cijenim i svaka ti cast na tome , imas neku misao , treba biti drugaciji i to i jest tako ,
Mada meni je bolji ovaj peugeot od Alfe te sto imas , jedino ako ce pasti doplata ovo ono onda mijenjaj :D :D
 
Član
Što se tiče 166-ice već je dosta rečeno , solidniji auto nego li ga priča prati , najveća mana su trapovi , koji ne voli lošu cestu i grad (a u BIH je nemoguće zaobići lošu cestu :D) a konkretno ovu 2.5 sa legendarnim Busso V6 motorom ne bih uzimao čisto samo zato što puno zuji a malo meda daje tj puno troši a performanse su samo prosiječne zbog mase za razliku npr. od 156-ice.
Inače motor nije loš , samo kvalitetno ulje i ne gasati je na ladno (zlatno pravilo za Alfe benzinke) i onda može prilično vijerno služiti.
Puno veselija je 3.0 a posebno 3.2 , ali su nezasite sa gorivom.
Za mene je najpogođeniji motor za 166-icu , jer ipak je to lađa a manje sportiva , 2.4JTD (onaj sa 175KS i 6 brzina) savršen mix performansi potrošnje , pouzdanosti i održavanja a za jedan dizel ima čak i fin zvuk..
 
Član
nema italijana da mu valjaju farovi :D:D
fin motor, ima ga drug u 156, Alfa bila u 2m pod vodom i nista joj nije :D:D

Imao Lanciu Deltu onu prvu generaciju, mislim da je to auto sa najboljim svjetlima koji sam imao :)

A u slucaju da kupis ovu Alfu, nemoj je predstavljati na forumu, il ne slikaj prednji kraj. Unatoc zelji za promjenom, ja bi se drzao Peugeota :) Najveci problem sa Alfom je sto ima jako malo strucnih majstora za nju, a kad ti kojekakvi amateri cackaju po autu, svaki put imas sve veci problem. Ova sto si stavio gore link ne izgleda da je pazena previse, tako mislim da si sa tim na dobrom putu za katastrofu.
 
Član
Moje misljenje,ruzno auto...dalje...ruzno auto...u svakom pogledu...kad god sam vidio to auto pomislio sam..''a vidi rage ove...jos motor,jos odrzavanje,tezina,alfa...jooj alfa...a-a ''....

znas sta zelim reci...tebi pak ako je zelja i vidis se u svemu tome,gas :D ;)
 
Top