Alfa 156 sw 2.4

Alfa 156 sw 2.4

Član
Ja sam u grupi fiat,alfa,lancija - club srbija i niko se nije zalio, a i sam vozim na toj mapi 4 godine i nema nikakvih problema,govorim iz vlastitiog iskustva,a ne iz forumskih prica, joj ne valja to, crknut ce motor , ne zna to ba taj, ne zna onaj,meni nena rekla nemoj to sine chipovat ....
Uz to covjek mjeri snagu i na valjcima prije i poslije remapa i nema sanse da nema razlike i da ne valja, i vraca novac ko je nezadovoljan i na fabricki mapu ne znam sta vise ocekivati za ove pare koliko kosta

A da mi je barem jednog od tih 16 naci da cujem po cemu su to oni nezadovoljni a 200 drugih zadovoljno, jel to alfe u Zenici neke limited edition, specijalno za to podneblje pravljene il sta je vec pa njima ne stima ni jednoj mapa ? Il ih mozda treba prvo malo servisirati i dovesti u red, izmijenjati neispravnse senzore, dizne, turbinu srediti da ima kako treba i onih fabrickih deklasrisanih 100 i nesto zdravih ks pa tek onda remap raditi :)

Covjek iz 1.9 jtd sa fabrickih 115 dizao na 172 ks i da se normalno vozi i prije 6 god a da ne zna i ne moze 30-40 ks optimalno povecati ssnagu, sto je sasvim dovoljno za svaki dan, i za normalnog korisniga auta i itekako se primijeti razlika ,al treba biti i objektivan bilo koji chip tuner samo sa remapom ti ne moze napraviti od obicnog auta nissana GTR :)

BACK TO TOPIC :D
 
Član
Ja sam u grupi fiat,alfa,lancija - club srbija i niko se nije zalio, a i sam vozim na toj mapi 4 godine i nema nikakvih problema,govorim iz vlastitiog iskustva,a ne iz forumskih prica, joj ne valja to, crknut ce motor , ne zna to ba taj, ne zna onaj,meni nena rekla nemoj to sine chipovat ....
Uz to covjek mjeri snagu i na valjcima prije i poslije remapa i nema sanse da nema razlike i da ne valja, i vraca novac ko je nezadovoljan i na fabricki mapu ne znam sta vise ocekivati za ove pare koliko kosta

A da mi je barem jednog od tih 16 naci da cujem po cemu su to oni nezadovoljni a 200 drugih zadovoljno, jel to alfe u Zenici neke limited edition, specijalno za to podneblje pravljene il sta je vec pa njima ne stima ni jednoj mapa ? Il ih mozda treba prvo malo servisirati i dovesti u red, izmijenjati neispravnse senzore, dizne, turbinu srediti da ima kako treba i onih fabrickih deklasrisanih 100 i nesto zdravih ks pa tek onda remap raditi :)

Covjek iz 1.9 jtd sa fabrickih 115 dizao na 172 ks i da se normalno vozi i prije 6 god a da ne zna i ne moze 30-40 ks optimalno povecati ssnagu, sto je sasvim dovoljno za svaki dan, i za normalnog korisniga auta i itekako se primijeti razlika ,al treba biti i objektivan bilo koji chip tuner samo sa remapom ti ne moze napraviti od obicnog auta nissana GTR :)

BACK TO TOPIC :D
Predaleko ode ovo,ja kazem za sebe..
Pitaj Bracu za to slobodno, tako da ti ne treba bolji svjedok od njega, jer ga znas sigurmo,takoder mu spomeni Batka iz sarajeva i pitaj ga za ovog plavog karavana u kakvom je stanju sto se tice "neispravnosti" koje navodis :)
 
Ja i jos par prijatelja nismo imali problema sa mapama koje je radio safe chip,doduse ja sam to promijenio,posto sam to jos doradjivao pa sam pojacao jos gorivo.JTD je malo specifican motor,ako se cipa pokaze sve svoje mane,ako ih ima.Sve sto je pri kraju nakon remapa umre,npr kad se zalije gorivom zna se desiti da ne mozes iskorigovati boost,zbog lose geometrije dok na oem mapi nema problema.Tako da naizgled ispravno auto postane neispravno.Mapa sa 1.9 ne moze na 2.4 i obrnuto,taj auto ne bi nikad upalio ;) .Trenutno suradjujem sa drugim momkom iz SRB,koji je profesionalac,sto je dokazao raznim remapima kao i custom mapama za jtd 8v sa turbom od 2.4,ali nemam nista protiv safea,pogotovo sad kad je ispekao zanat :) . Remapiranje je zeznut posao,pogotovo sa vozilima starim 10+ godina,tako da je uvijek moguce da nesto zaebava.Inace svaki motor ima par sw verzija tj mapa,koji idu u sva auta,tj prica o razlicitim mapama u svim autima ne pije vodu.Doduse remap se mora prilagoditi svakom autu,jer nijedan auto nije isto vozen i odrzavan,pa tako nisu isto ni ispravni,to objasnjava zasto je isti auto brzi od drugog na fabrickoj mapi.
 
Poslednja izmena:
Član
Prelijepa 156ica, vidio sam je na
cars&coffee prosle nedelje.
Što se tiće safe-chip.. I moj je bio kod Dejana u Novi Sad, bez ikakvih problema. Prezadovoljan sam sa 227ks ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Član
Pa ti si se pravo ponovio!!
Lijepa alfica a sto se tice ovih prica o cipovima ima ih milijardu za sve i jedno tunera (od SM do SafeChip) i to svako svoju politiku vodi ja sta uvjek kazem ljudima da dobro istraze sami da nisi totalni laik ako ces cipujes auto.
Ja sto imam prijatelja i poznanika da su radili na SafeChip svi su zadovoljni!
 
Član
Hvala puno svima na lijepim zeljama i pohvalama.
Nisam dugo ništa pisao ovdje,pa da malo osvježim temu...(nije se puno nista radilo jer je prije 5 dana registracija bila haha)
Stigla nova poluosovina ovih dana se mjenja, ubacena muzika (2x magnat 1200w peak + sony xplode 1kw peak)
Magnati su po 600rms.a dok je pojacalo 2x170w rms u bridgu (zvuci malo,ali je kombinacija nenormalna,ni ovako se ne moze slusati normalno tako da ne treba nista vise)
Navrnute zimske felge, pocelo se raditi nesto oko stopki i tako,
evo par slikica (dok je bila na ljetnim) :



Sto se cipa tice,ide ona dovoljno dobro i bez njega :D (mala poruka za nacipovane tdi.eve haha)

Zimski set :)

Reklamna :p (https://www.facebook.com/Sa3DStickers/?fref=ts)

jos jedna TI Sa3DStickers


Ljepsa od japanaca :D

Sto se tice ostalog :

Ovo je neka moja vizija ove alfe,gta body i to bi bilo to (felge manje vise,ali ovo je neki cilj i inspiracija)




nesto se radi oko stopova :)

jedna u pokretu

+1 Alfa u porodici :)



Muzika


 
Top