Alfa 156 JTD

Alfa 156 JTD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Alfa 156 jtd 2001 god... Iskustva,kvarovi,potrosnja,odrzavanje? Svi savjeti i iskustva su dobro dosli! :icon_smile:
 
Član
panajotis je napisao(la):
Jtd znam da je ako ne i najbolji dizel motor ........ izderka nema !

Po čemu to zaključuješ? Znam lika koji vozi JTD 2.4 i ne bih baš rekao da je toliko dobar...auto prešlo neki 120Tkm

Inače Alfa,k'o Alfa...osjetljiva,trap pogotovo.

Inače nisam ljubitelj tog auta nikako ali to je moje subjektivno mišljenje i ne bio red da na ovoj temi sada pljujem po njoj.I ako bi me mnogi razapeli zbog toga,ali ponavljam da je to moje subjektivno mišljenje
 
Član
Lexillium je napisao(la):
panajotis je napisao(la):
Jtd znam da je ako ne i najbolji dizel motor ........ izderka nema !

Po čemu to zaključuješ? Znam lika koji vozi JTD 2.4 i ne bih baš rekao da je toliko dobar...auto prešlo neki 120Tkm

Inače Alfa,k'o Alfa...osjetljiva,trap pogotovo.

Inače nisam ljubitelj tog auta nikako ali to je moje subjektivno mišljenje i ne bio red da na ovoj temi sada pljujem po njoj.I ako bi me mnogi razapeli zbog toga,ali ponavljam da je to moje subjektivno mišljenje

2,4 jtd sa 100kW je najlosiji alfin dizel,ima problema sa elktronikom,cini mi se
trazi 103kW ili 110kW ako je 2,4
sa 1,9jtd ne mozes fulat,njega svako preporucuje
imaju osjetljivo podvozje,nije sad bas krs,al je osjetljivije
po meni,izgledom nesto posebno
kvalitetom je extra,osim tog prednjeg ovjesa
dizeli nepoderivi,i benzinci nisu daleko
 
Član
Lexillium je napisao(la):
panajotis je napisao(la):
Jtd znam da je ako ne i najbolji dizel motor ........ izderka nema !

Po čemu to zaključuješ? Znam lika koji vozi JTD 2.4 i ne bih baš rekao da je toliko dobar...auto prešlo neki 120Tkm

Inače Alfa,k'o Alfa...osjetljiva,trap pogotovo.

Inače nisam ljubitelj tog auta nikako ali to je moje subjektivno mišljenje i ne bio red da na ovoj temi sada pljujem po njoj.I ako bi me mnogi razapeli zbog toga,ali ponavljam da je to moje subjektivno mišljenje
Ja sam i stavio temu da cujem vasa misljenja,jer iako sam ljubitelj italijana,a i vozim Brava ne bi da uzem nesto pa da visim po servisu!
 
Član
edoze je napisao(la):
Lexillium je napisao(la):
panajotis je napisao(la):
Jtd znam da je ako ne i najbolji dizel motor ........ izderka nema !

Po čemu to zaključuješ? Znam lika koji vozi JTD 2.4 i ne bih baš rekao da je toliko dobar...auto prešlo neki 120Tkm

Inače Alfa,k'o Alfa...osjetljiva,trap pogotovo.

Inače nisam ljubitelj tog auta nikako ali to je moje subjektivno mišljenje i ne bio red da na ovoj temi sada pljujem po njoj.I ako bi me mnogi razapeli zbog toga,ali ponavljam da je to moje subjektivno mišljenje

2,4 jtd sa 100kW je najlosiji alfin dizel,ima problema sa elktronikom,cini mi se
trazi 103kW ili 110kW ako je 2,4
sa 1,9jtd ne mozes fulat,njega svako preporucuje
imaju osjetljivo podvozje,nije sad bas krs,al je osjetljivije
po meni,izgledom nesto posebno
kvalitetom je extra,osim tog prednjeg ovjesa
dizeli nepoderivi,i benzinci nisu daleko

Upravo sam mislio na 1.9 ima ga porodicni prijatelj i prezadovoljan je . X puta sam se vozio u njoj prefekcija !
 
Član
Kod mene je rodjak ima i mijenja je sada, uzima 2004 karavana sa njegovom doplatom, nije se zalio, malo je poskupa kad nesto ode al eto kad zamijenis nema prbl, i jos nesto bio mu je neki racku otisao sto se elektronike tice i nije mogao nista do Italije ;)


PS: UZMI BA VW :lol:
 
1.9JTD je vrh sto se tice dizel motora, masina za 10, jedino sto ta alfa ima je aluminijumski trap, tako da je prilicno osjetljiva na nase ceste, mali i elektronika zna zezati, ali osjecaj kad ti sjednes u jednu Alfu je neprocjenjiv:cool:
 
Član
www.alfisti.ba
ja pitao,meni rekli samo da ne uzimam onaj 2,4 sa 100kW,jer bi on,mozda,mogao imat kvarove
103kW je vec bolji motor,oni sa 100 su s pocetka proizvodnje tog motora,kasnije su potklonjeni nedostaci i usput snaga povecana na 103 odnosno 110kW,zavisno koja verzija
 
Član
Evo vako imam 156 2004g1.9 jtd m-jet i zadovoljan sam(zena je vozi)
sto se trapa tice seleni na gornjim lafetama tj viljuskama
im je mana stradaju i malo lupka (malo pazljivije preko prelaza) motor nema se sta rec jede asvalt
odrzavanje u original servisu me je izaslo 250km
i sljedeci je za 20000km ulje je skupo originalno ostalo je standard cjena
to bi ti bilo ono sto bi ti ja mogo reci i da se neces zajebat
ako uzmes djelova ima u svakoj prodavnici a imas i u sarajevu
par momaka koji drze samo 156 i djelova metar
 

MTR

Član
ima trap ko passat , alu ramena il kako se to vec zove , upravljanje vrh , nema ga niko takvog , taj motor je odlican , zestok.
Motor 2,4 inace ne radi Alfa nego VM Mottori isti motor je isao u Opela Fronteru u Fiat Mareu i boga pitaj u sta sve jos ne . Poslije je stigao onaj jaki 2,4 u njihovoj kooperaciji .
Problem je lose gorivo koje u sebi ima neke sastojke koji ne podmazuju common rail pumpu , sipa se spirit vjerovali ili ne , ali dok je ATF-a nema problema , a ovdje ne spominjem velike kolicine sumpora u gorivu koji su prvenstveni uzrok problema za te motore ( za sve sa Common Railom ).
Sto se tice Alfe uvjek je bilo , ako hoces drugo auto poredit s njom taj drugi MORA imati bar za 300 kubika veci motor ;) , onda je usporedba jednaka .

Nista se ti drug ne sekiraj , sva su auta danas ista i isto se kvare , tako da je tu stvar samo tvog ukusa .

P.S. nije da se mijesam al ja bi 156 2.0 TS - Zvijer , kad zareze preko 4000 o/min nema joj ravne ;););)
 
Član
2,4 u fronteri?
koliko ja znam,u fronteri su bili 2,3D , 2,8D i 2,8TD+i,a nakon redizajna,tzv,frontera B je dolazila samo sa 2,2 dti 16V dizelskim motorom?
nisam nikad cuo za fornteru sa 2,4TD motorom
 

MTR

Član
samo zavisi od oznaka , raspitaj se malo , uglavnom VM Mottori Italija , pored Isuzua najveci dobavljaci dizel motora
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top