Alfa 147 1.9 jtd update :)

Alfa 147 1.9 jtd update :)

Član
Upravo sam uradio par stvarcica, tj. stavio lajsnu ispod tablice, ofarbao celjusti, i napravio znak na cepovima od felgi... :))

1825135-T800600.jpg

1825136-T800600.jpg

1825138-T800600.jpg

1825139-T800600.jpg

1825490-T800600.jpg
 
Član
RE: Alfa 147 1.9 jtd

prvo lajsna na braniku pa onda cipovanje,hehe. Koliko znam, motor se itekako isplati cipovati, razlika bude primjetna,i dosta ih je cipnuto. Naravno ne kod nas posto smo vecinom bijeda i sirotinja,hehe. Jedino pripazi na crijevo od turba,jer moze puknuti od pritiska,i lamelu naravno jer vise momenta trpi. Ali to je svakako standardno za sve automobile. Lijepa alfa, sretno.
 
Član
RE: Alfa 147 1.9 jtd

dumpors je napisao(la):
prvo lajsna na braniku pa onda cipovanje,hehe. Koliko znam, motor se itekako isplati cipovati, razlika bude primjetna,i dosta ih je cipnuto. Naravno ne kod nas posto smo vecinom bijeda i sirotinja,hehe. Jedino pripazi na crijevo od turba,jer moze puknuti od pritiska,i lamelu naravno jer vise momenta trpi. Ali to je svakako standardno za sve automobile. Lijepa alfa, sretno.

Hvala druze a nisam ni sumnjo da se vidi da nema lajsne, al to cu uzet kad se vratim u bos, jer trenutno nisam tu, a tad cu i da je vjerovatno cipujem. Takodje ne znam gdje mogu nac cepove sa alfinim znakom da ih stavim, i ako ko zna gdje se moze nac fali mi nazad daska na gepeku.... A lamela je u savrsenom stanju tako da ne bi trebo s tim imat problema... :)
 
Član
RE: Alfa 147 1.9 jtd

kako je mocna alfa svegami, iz dana u dan sve vise simpatija gajim prema bas ovom auto, doduse i jos prema nekolicini koje sam inace gledao ono tek tako
ziv bio baci nam jos koju slikicu, neku i unutrasnjosti i tako. Vidim JTD motor, ako se on ne isplati chipovat onda se nista ne isplati, ovo ti je pravac u SM i radi remap, neces se pokajat kao i mnogi koji su vec odradili
fele su bas fine, mogao bih napraviti alfa naljepnice pa zalijepiti na cepove, i to bi izgledalo sasvim solidno, sve u svemu odlican auto bogami;)
 
Član
RE: Alfa 147 1.9 jtd

ArminM je napisao(la):
kako je mocna alfa svegami, iz dana u dan sve vise simpatija gajim prema bas ovom auto, doduse i jos prema nekolicini koje sam inace gledao ono tek tako
ziv bio baci nam jos koju slikicu, neku i unutrasnjosti i tako. Vidim JTD motor, ako se on ne isplati chipovat onda se nista ne isplati, ovo ti je pravac u SM i radi remap, neces se pokajat kao i mnogi koji su vec odradili
fele su bas fine, mogao bih napraviti alfa naljepnice pa zalijepiti na cepove, i to bi izgledalo sasvim solidno, sve u svemu odlican auto bogami;)

Hvala druze, ma i meni je tako isto bilo, svaki dan sve vise i veise mi se svidjao ovaj auto, i na kraju kad sam kupovao nisam nista drugo ni gledo... A ako je tako onda cu ga cipovat samo da mi je da mi neko kaze iz iskustva kakva je situacija kad se cipuje... naljepnice cu napravit, a gledat cu i jos koju sliku da ubacim... :)
 
Član
RE: Alfa 147 1.9 jtd

imas ovdje puno momaka koji su radili remap na svojim autima. evo napisat cu ti samo jedno iskustvo jednog clana foruma, ono cije sam zapamtio
clan Astra je rekao da je chipovanje najbolja stvar koju je uradio na svom autu, btw on vozi golfa V 1.9 tdi
evo ti na ovom linku mozes da pogledas koje su cijene i koliko mozes da dobijes na snazi
http://www.smchiptuning.com/auto/alfa-romeo/147
ti samo izbaberi koliko ti je kw motor i eto ga

na toj stranici takodje imas tekstova o remapiranju, mozes dosta da naucis, da vidis sta dobijas i na koji nacin i sve ostalo;)
 
Legend
RE: Alfa 147 1.9 jtd

Odlicna Alfa druze, vidjao sam je po gradu.Oduvijek su mi se svidjale pogotovo ove 147-ice;)
 
Član
RE: Alfa 147 1.9 jtd

ArminM je napisao(la):
imas ovdje puno momaka koji su radili remap na svojim autima. evo napisat cu ti samo jedno iskustvo jednog clana foruma, ono cije sam zapamtio
clan Astra je rekao da je chipovanje najbolja stvar koju je uradio na svom autu, btw on vozi golfa V 1.9 tdi
evo ti na ovom linku mozes da pogledas koje su cijene i koliko mozes da dobijes na snazi
http://www.smchiptuning.com/auto/alfa-romeo/147
ti samo izbaberi koliko ti je kw motor i eto ga

na toj stranici takodje imas tekstova o remapiranju, mozes dosta da naucis, da vidis sta dobijas i na koji nacin i sve ostalo;)

Ev upravo sam pregledo stranicu, i po papiru rezultati nisu nikako losi, cak mogu reci da su idealni, recimo onaj paket koji dize sa 115 na 144 hp, tako da cu vjerovatno to da i uradim... :))

Nexus je napisao(la):
Odlicna Alfa druze, vidjao sam je po gradu.Oduvijek su mi se svidjale pogotovo ove 147-ice;)

Hvala druze, vjeruj da se i meni sve vise i vise svidja... :)
 
Legend
RE: Alfa 147 1.9 jtd

Ma ja samo optimum, Power vec zahtjeva vecu turbinu i jos dosta drugih stvari:cool:
 
Član
RE: Alfa 147 1.9 jtd

Ev jos koja slikica, i ak neko zna gdje mogu nabavit dasku nazad kod gepeka a da je u tz, nek javi...

20110707195010.jpg


http://img191.imageshack.us/img191/3844/20110707195050.jpg

http://img577.imageshack.us/img577/3364/20110708191247.jpg

http://img814.imageshack.us/img814/8977/20110708191314.jpg
 
Član
RE: Alfa 147 1.9 jtd

Ma preljepa druze felge mi se posebno svidjaju ja mislim ona ide i ovako jos kad je cipujes ima da leti.Imas optimum a kasnije ako htjednes jace mozes se pribaciti na power uz prepravke i ako je u dobrom stanju.;)
Samo pazi se ovih chip tunera po garazama sto rade jeftiniji su ali ti nece to uraditi kvalitetno pa ti mogu turbinu ostetit ima ih po piku dobio si link od sm-a oni ako ti urade bit ces zadovoljan.
 
Član
RE: Alfa 147 1.9 jtd

raymo je napisao(la):
Ma preljepa druze felge mi se posebno svidjaju ja mislim ona ide i ovako jos kad je cipujes ima da leti.Imas optimum a kasnije ako htjednes jace mozes se pribaciti na power uz prepravke i ako je u dobrom stanju.;)
Samo pazi se ovih chip tunera po garazama sto rade jeftiniji su ali ti nece to uraditi kvalitetno pa ti mogu turbinu ostetit ima ih po piku dobio si link od sm-a oni ako ti urade bit ces zadovoljan.

hvala drug, a u super je stanju, presla 105000 km, nova turbina na njoj, a ide ona i sad al nije to to, treba mi malo vise agresivnosti... :) A za cipovanje cu dobro gledat gdje da to uradim, da ne bi kasnije imo problema...

Dejan 16v je napisao(la):

hvala!! ;)
 
RE: Alfa 147 1.9 jtd

Super autić, imao pa znam ;) samo kad već tražiš tu dasku nazad prokopaj još malo pa nađi zadnji spojler gepeka, izgleda premoćno, sretno i čuvaj je :cool:
 
Član
RE: Alfa 147 1.9 jtd

Harli_team je napisao(la):
Super autić, imao pa znam ;) samo kad već tražiš tu dasku nazad prokopaj još malo pa nađi zadnji spojler gepeka, izgleda premoćno, sretno i čuvaj je :cool:

Hvala, a dobro si se spojlera sjetio, meni nije ni na kraj pameti, a pravo lijep detalj... :)
 
Top