Alfa 147 1.6ts

Alfa 147 1.6ts

Član
Dejan, iz Banja Luke. Trenutno vozim Alfu 147 1.6ts (77kw). Razmisljam o nacinu da poboljsam izgled i pojacam motor alfe, pa sam odlucio da se registrujem i pogledam sta drugi savjetuju.
Pozdrav svima.
 
Član
1.8 i 2.0 su modeli sa varijatorom snage ako se ne varam, a cuo sam da taj dio zna cesto da predstavlja problem.. ne znam koliko je tacno?! :)
eh vidio sam ovaj tvoj komentar pa da te upitam predpostavljam da si upucen,sta je sve od papirologije potrebno da bi zamjenio motor u autu kakav je proces opcenito ?
Pocetnik sam nemoj zamjerit ako ti je glupo pitanje
 
Član
eh vidio sam ovaj tvoj komentar pa da te upitam predpostavljam da si upucen,sta je sve od papirologije potrebno da bi zamjenio motor u autu kakav je proces opcenito ?
Pocetnik sam nemoj zamjerit ako ti je glupo pitanje
I ja sam pocetnik ali mislim da ti je potreban atest ili nesto slicno na to. Meni su rekli da je oko 350 KM. Plus sto kad se uzima 'motor sa papiroma' kosta dosta vise (bar 50% dodaj na cijenu motora). Tako su meni objasnili :) Neka neko potvrdi ili kaze ako je drugacije.
 
Član
1.8 i 2.0 su modeli sa varijatorom snage ako se ne varam, a cuo sam da taj dio zna cesto da predstavlja problem.. ne znam koliko je tacno?! :)
posjedovanje auta zna predstavljat problem, vazda se kvari
taj 1.6 je fabricki poprilicno naspanovan, onaj sa 88kW ima taj varijator, u principu, to je najslabiji motor u alfi i nema nekog potencijala
jedino malo doradit usis i izduv da bolje dise, a neki veci pomak snage ne treba ocekivat
eventualno chip za 10-tak dodatnih konja i to je to
 
Super Moderator
Dobro doso kolega. Tvoja nema varijator. i to nije varijator snage nego varijator faze. 88kW ima varijator i 2.0 isto. 1.8 nema u 147
Izgled mozes poboljsati al snagu tog motora ne. ne isplati se. Ako hoces performanse onda iskemijati u nju 2.5 V6 iz 156 ili 3.0/3.2. Sa 2.0 TS bi osjetio dobru razliku, al TS je poprilicno osjetljiv motor tj. trazi dosta ''preventivnog'' odrzavanja. Najjeftinije ti je prodati tu i doplatiti za JTD 16v. Znam da nije uzitak kao benzinac, ali 147 nema benzinca koji ima performanse jtd-a 16v (osim GTA)
sretno :)
 
Top