alfa 146 1.7 97 kW-bravo 1.4 59 kW

alfa 146 1.7 97 kW-bravo 1.4 59 kW

Član
Ima li neko ko ima iskustva s ovim autima da mi kaze kakvi su za odrzavanje,kako rade na plin i sl. Radi se o fiat bravu 1.4 97 god i alfi 146 1.7 97 kW oba imaju plin.
 
Član
Oba? A pitam za plin zato sto je ova alfa 16v boxer(2 zupcasta,4 spanera,4 bregaste), a vec sam ranije imao problema s kombinacijom 16v i plin
 
Član
Kod brava je to najgori motor, ako mislis da se rijesis belaja ne uzimaj ga bolje ti je, bolja ti je opcija, 1.2 16v koji je zamjenio upravo taj 1.4 ili da uzmes 1.6 16v sa njima te bas nece boljeti glava.
 
Član
Brava 1.6, 16v, plin. Imao moj drugar i par puta sam uzimao auto od njega. Auto kao auto je ok, ali plin mu je zadavao neke j*ade. Puno je stucao i trzao povremeno. Par puta smo odmjerili snage i pustim ga malo u startu, ali ga jako brzo stignem. Jako slab i spor, bar taj njegov. Sad, ne znam, mozda je njegov izrod neki. Alfa je skupa za odrzavanje, to je vec poznato, a taj 1.4 je djubre tesko od motora!
 
Član
Najlosiji motor u fiat bravo je 1.4 motor. Cak i puca bregasta osovina... Toga ni pozivu glavu ne uzimaj... Ako hoces fiata onda mozes 1.6 16V ili 1.8 16V su dobri motori...
 
Gledaj, sto se tice Boxer motora, ako ne znas kako je prije odrzavan i ima li kakvih poslova na njemu ne kupuj. To su vrlo dobri motori sto se tice zvuka i snage, ali isto tako su osjetljivi, traze dosta paznje, a sto je najgore slabo ko se razumije u te motore, ne samo BiH, cak i u Italiji. Majstori ih ne vole nikako i bjeze samo ako cuju Alfa Boxer...
 
Član
1,4 12v ti je uzas motor,kvari se,kako sam cuo,a ni ne ide za svoju snagu
lijen,trom...
radije kupi 1,2 16v,sasvim solidan za to auto
sto se alfe tice,kazu da su 145 i 146 vjecna auta
kad ga jednom kupis ne mozes ga prodat
ne zato sto ti se svidja,nego zato sto ga niko nece:lol:
ja bi brava,al sa nekim drugim motorom;)
 
Član
olensoner je napisao(la):
Gledaj, sto se tice Boxer motora, ako ne znas kako je prije odrzavan i ima li kakvih poslova na njemu ne kupuj. To su vrlo dobri motori sto se tice zvuka i snage, ali isto tako su osjetljivi, traze dosta paznje, a sto je najgore slabo ko se razumije u te motore, ne samo BiH, cak i u Italiji. Majstori ih ne vole nikako i bjeze samo ako cuju Alfa Boxer...

Potpis za ovo + potpis za 1.4 motor iz brava + 1.6 16v motor je jako žedan,znam dosta ljudi koji su probali s plinom na njega pa su imali velikih problema...

Sve u svemu,mjenjaj izbor;)
 
Član
znaci ni jedno ni drugo. Imam jos i opciju alfa 145 1.4 ts, cuo sam da su ti motori u alfama najbolji...
 
Top