Akumulator Varta Ciak

Akumulator Varta Ciak

Član
Da li su dobri akumulatori Varta Ciak a ista firma Ciak proizvodi i Hugel akumulatore...koji kupiti za glofa tdi 1.9 ...
 
Član
Odlicni akumulatori, mislim da oba imaju 24mjeseca garanciju. A za 1.9 motor 70Ah najmanje, Varta ima 74Ah ili cak 80Ah.
 
Član
kod mene u radnji Varta 70 Ah 125 KM 24 mjeseca garancije, a u autu mi je od 56 Ah i isto sam prezadovoljan a platio ga 98 km...;)
 
Član
Ja imam Vartu Black 70 Ah skoro godinu dana, zasad je dobar pali ko mina, nisam ga nikad ni dopunjavo, kako je kupljen takoi stoji.
 
Član
mesko6256 je napisao(la):
Da li su dobri akumulatori Varta Ciak a ista firma Ciak proizvodi i Hugel akumulatore...koji kupiti za glofa tdi 1.9 ...

Samo da se zna da Hugel nema nikakve veze sa Vartom
Ja ga lično koristim i jako sam zadovoljan,ali to je akumulator koji se u našoj državi može samo kupiti u motorexu jer su oni jedini uvoznici,iz grupe INCI AKKU,a evo i sajt
http://www.hugelaku.net/pages/en-us/HUGEL/home.aspx

Za Golfa možeš kupiti Hugel jer je su to akumulatori namjenjeni za novija vozila,a vartu možeš ako je blue ili silver,black nemoj jer je S3 za starija vozila sa manje potrošača...
 
Član
Stvarno neznam...mnogi susjedi su zadovoljni sa Varta akumulatorima...mene zeza Black Horse (Somborski akumulator) samo kad je temperatura ispod minus 5 ....nisam ga ja kupio niti bi ikada ali kupio sam auto prije nekoliko dana sa novim tima akumulatorom i zeza na minusu...A koliko doseže ljudska (majstorska) mašta čuo sam i vidjeo neki dan kod jednog kolege ..on je uzeo nešto manje od kvadrat stiropora debljine samo 2 cm...izrezao skalpelom ispod akumulatora ,pa ga pritegao onim šarafom i onda pošto je bilo mjesta sa strane gdje idu one plastike (što nose paket glavnih osigurača u kutijici) izrezao stiropor ploče i obložio ga skroz....zanimljivo tako je kod Black Horsa riješio paljenje na vrlo niskim temperaturama...zanimljivo...
Iskreno bio sam juče u Motorexu i kada uzmem servisnu knjižicu od Varte i Hugela skoro isto piše Ciak korporacija...nevjrovatno ali istinito....Varta je Black 70Ah ..129KM...
 
Član
mesko6256 je napisao(la):
Stvarno neznam...mnogi susjedi su zadovoljni sa Varta akumulatorima...mene zeza Black Horse (Somborski akumulator) samo kad je temperatura ispod minus 5 ....nisam ga ja kupio niti bi ikada ali kupio sam auto prije nekoliko dana sa novim tima akumulatorom i zeza na minusu...A koliko doseže ljudska (majstorska) mašta čuo sam i vidjeo neki dan kod jednog kolege ..on je uzeo nešto manje od kvadrat stiropora debljine samo 2 cm...izrezao skalpelom ispod akumulatora ,pa ga pritegao onim šarafom i onda pošto je bilo mjesta sa strane gdje idu one plastike (što nose paket glavnih osigurača u kutijici) izrezao stiropor ploče i obložio ga skroz....zanimljivo tako je kod Black Horsa riješio paljenje na vrlo niskim temperaturama...zanimljivo...
Iskreno bio sam juče u Motorexu i kada uzmem servisnu knjižicu od Varte i Hugela skoro isto piše Ciak korporacija...nevjrovatno ali istinito....Varta je Black 70Ah ..129KM...

Ma to je univerzalna knjižica za garanciju koju daje motorex za akumulatore pa stoji logo svih proizvodjača koje oni prodaju... A što se tiče stiropora to je po meni glupost,mislim da samo sugestivno radi jer nema ni neke logike niti se pokazalo u praksi da pomaže... Ljudi to često rade i zbog trajnosti akumulatora pa opet crkne brzo... Al nek pakuje ko želi,lijep je osjećaj kad radiš nešto što misliš da treba :)
 
Član
Ma znam da je glupost..ja to nebi nikada...najveća je glupost Black Horse akumulator to zna svako ko ga ima...Jednostavno kupiću Varta akumulator i problem riješen zbog full opreme i muzike u autu od 200W ...Hugel je manje poznato ime i zbog toga ga neću...sjećam se kada su izašli Delphi akumulatori pa čak i reklamirani na TV-u ,a bili su bezveze i crkavali u garanciji...A sad ono što si napisao akumulatori za starija vozila ???? ..to baš i nije tako...ja sam ing elektronike a ing elektrohemije sa kojim se čujem preko neta kaže istinu o vrstama akumulatora kao i potrebama za korištenjem ... recimo akumulator Varta 12 V 70Ah 640 , taj akumulator spada u skupinu startnih akumulatora 70Ah mu je kapacitet a 640 mu je maksimalna struja opterećenja...alnaser od TDI motora 1.9 imaju struju starta 420 do 450 Ampera što znači da možeš upaliti svjetla i zaverglati i auto će upaliti...Kada ti je akumulator star recimo 3 ili 4 godine izvadiš ga iz auta i spojiš na punjač od minimalno 6A i držiš tako spojenog 48 sati...taj proces se zove desulfatizacija i znatno produži vijek akumulatoru ....izuzev ako akumulator nema kratkog spoja između ćelija...
 
Član
Gledaj ovako,ako je varta silver onda ok,ako je black,nemoj uzmati, to je predvidjeno za puno starija auta,crna tehnologija(rekao ti vec covjek gore) koja nemaju puni potrosaca.Sto se tice hugela,(ca-ca tehnologija) prodao sam ih milion i stvarno je malen broj reklamacija(u vecini slucajeva se ispostavi da je auto rika).To ti je akumulator u rangu varte i boscha a cjenovno je tu negdje.
Znaci radije 20-30 km vise i imas hugela (extra aku) nego ovaj varta black...
To je to..poz
 
Član
ja imam Vartu 75 amp kupio na stupu u HENI doo extraa akumulator preguro onu tesku zimu minuse palio ko . . .
preporucujem ti vartu i da odes dole na stup i uzmes oni su generalni za vartu kakol vec

poz
 
Član
Ja sam samo shvatio da ljudi otvore temu da dobiju savjete,a na kraju rade onako kako su vec prije zamislili...
Varta Black je pristupacna cijenom i zato se ljudi odlučuju da je kupe,ja sam je imao nekad i crkla je naprasno nakon 2.5 godine tako da sam morao isti dan kupiti akumulator,čak nije bila ni zima,nego jesen... Ako stvarno želiš vartu kupi makar BLUE, protegni se malo više al biti ćeš sigurno zadovoljan... Šta god kupiš sigurno ćeš biti zadovoljan prvu godinu dok je akumulator nov...
 
Član
kod mene je u dzipu drugi black horse, doduse, preporucen je 85Ah a oba su bili 97Ah... nikad nije zezao, sve ok bilo, 2,5-3 godine trajnost, a obzirom da je najjeftiniji, sasvim je ok...ljudi se zale na njih, meni su ok
platim jedan 160KM, a za Boscha mi trazili 300+...
sad je u Astri Hugel, vec 4 mjeseca, i fino se ponasa... kupljen u motorexu, bio 130-140KM, 70-75Ah
Varta ima puno duzu tradiciju, a i samim time sto su im dobre one male baterije, dize im rejting...ako nije puno skuplji od hugela, kupi vartu, ako je veca razlika, slobodno hugela;)
 
Član
0g1 je napisao(la):
ja imam Vartu 75 amp kupio na stupu u HENI doo extraa akumulator preguro onu tesku zimu minuse palio ko . . .
preporucujem ti vartu i da odes dole na stup i uzmes oni su generalni za vartu kakol vec

poz
Da u pravu si i ja sam taj isti kupio ,popalim sve :grijače sjedišta ,svjetla ,klimu i muziku do daske ....super sam zadovoljan...
 

OAG

Član
Gledaj ovako,ako je varta silver onda ok,ako je black,nemoj uzmati, to je predvidjeno za puno starija auta,crna tehnologija(rekao ti vec covjek gore) koja nemaju puni potrosaca.Sto se tice hugela,(ca-ca tehnologija) prodao sam ih milion i stvarno je malen broj reklamacija(u vecini slucajeva se ispostavi da je auto rika).To ti je akumulator u rangu varte i boscha a cjenovno je tu negdje.
Znaci radije 20-30 km vise i imas hugela (extra aku) nego ovaj varta black...
To je to..poz

Zanima me jedna stvar.Vozim Opel Astru G 2.0 63 kW,imao sam akumulator neki Silver horse,riknuo je nakod 2 godine,sada sam uzeo Varta Black dynamite i zanima me kakav je njegov vjek trajanja i kakav je,pa ako neko moze da odgovori.
 
uzeo si pravi aku,;) nebrigaj i kod mene je isti samo od 90A 1.9 td od 55kw.jako sam zadovoljan,pali ko mina,a jaci sam uzeo radi jace izlazne snage na paljenju,jer auto bude vani,zna biti do -20 .a ovo sto pisu oblozi stiroporom ovo ono,to nista nevrjedi,aku ako je dobar,celije unutra,on ce cuvati struju,na hladnoci,al naravno svaki ima vijek trajanja.i razlika,dali upalis auto i vozis 4km na posao i opet nazad il 50-100km
 
Top