Akumulator i sijalice mišljenje?

Akumulator i sijalice mišljenje?

Danas odem u Motorex da kupim akumulator, htio sam Bosch ili Topla energy, kad kod njih ima samo Hugel. Da li je neko imao Hugel akumulator i kakva su iskustva sa njim ? Da li kupiti Hugel ili ipak Bosch ili Topla, ili nešto dr. ?Kod mene je trenutno Bosch S3 56ah.
I htio sam da kupim led sijalice za tablicu, i jedine koje imaju su OSRAM i koštaju 27KM :eek: Dok sam na olx gledao raznih vrsta i ne koštaju više od 10KM. Ili je OSRAM neki dobar brend ?Prvi put kupujem stvari za auto pa bi svako mišljenje dobro došlo ;)
 
Član
Sto se tice akumulatora ja sam Bosch vozo u dvojki golfu 7 godina..mozda zvuci za nepovjerovat al tako je..nikad nije zavrglo kako treba uvijek je palio ko mina, naravno igra ulogu veliku to sto je benzin motor bio ali opet 7 godina brate..u mercedesu sam imo topla aku i izdrzo je neke 3 godine..a sto se tice tih sijalica kupovo sam te led sijalice placo po par maraka neke su prijavljivale gresku ali su radile..
 
Sto se tice akumulatora ja sam Bosch vozo u dvojki golfu 7 godina..mozda zvuci za nepovjerovat al tako je..nikad nije zavrglo kako treba uvijek je palio ko mina, naravno igra ulogu veliku to sto je benzin motor bio ali opet 7 godina brate..u mercedesu sam imo topla aku i izdrzo je neke 3 godine..a sto se tice tih sijalica kupovo sam te led sijalice placo po par maraka neke su prijavljivale gresku ali su radile..
I ja sam mislio Bosch opet, ali kazu kako Bosch nije više kao nekad.A ima led sijalice po par maraka samo je pitanje koliko dugo ce da rade.
 
Član
I ja sam mislio Bosch opet, ali kazu kako Bosch nije više kao nekad.A ima led sijalice po par maraka samo je pitanje koliko dugo ce da rade.
Nije vise nista ko nekad..sad je sve ograniceno jbga mora se prodavat..ja bi opet bosch uzeo mislim da je bolji..a radice sijalice samo neke su kod mene prijavljivale gresku i znalo se desit ponekad da malo blinkaju recimo par sekundi nakon sto upalis svjetla ali kasnije rade najnormalnije i bitno je da provjeris dihtunge na kucistu sijalica da ti voda ne probija unutra..
 
Član
Kupi TOPLA Energy 66Ah - kreće se oko 115 KM . Sto se tiče LED sijalica , ako su ti skupe Osram kupi OLLO , meni su se dobro pokazale , par je nekih 10-tak KM , imas na PIK-u , ja sam kupovao u Tuzli u Robotu , a ima i na Petrolovim benzinskim .
 
Član
Bosch zadnjih 2-3 godine ima previse reklamacija, tako da bi ti toplo preporucio da ga zaobiđes, topla ce sigurno vise od njega izdrzati
 
Poslednja izmena:
Onda Topla energy, gledao sam benziskoj Petrol da prodaju Topla akumulatore, pa ću otići da pogledam. Mislim da ce od 55ah biti dovoljan jer fabrički je bio od 43ah. I zanima me da li ima datum proizvodnje na Topla akumulatorima ? Da ne kupima aku. koji je bio duze skladišten.
 
Član
Fiamm- daje 3 godine garancije pa potraži
Hugel u autu kod roditelja, šesta mu godina, par puta na nulu pražnjen, i dalje radi
Black Horse izdržao 9 godina isto kod roditelja
Kod mene na benzincu Banner, 5 mu godina i još ne misli krepat :D
U principu, kako te zakači. Ja bih tražio Fiamm radi godinu duže garancije, kolega je platio oko 150KM 80Ah, otac oko 185KM 100Ah
 
Top