akumulator 9A

akumulator 9A

Član
pozz ljudi treba mi aku za skuter 9A ako neko ima neka se javi treba mi jer sam ubacio xenone pa treba jaci aku mislim da bi tim rijesio problem jer je trenutno 5A star neke 4 godine :D
 
Član
ako ti je scooter od 50ccm nista ti ne znaci akumulator jer ti je slab alternator pa ce ti se xenoni stalno gasiti i treperiti
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
ako ti je scooter od 50ccm nista ti ne znaci akumulator jer ti je slab alternator pa ce ti se xenoni stalno gasiti i treperiti

xenoni su perfektni nespaja se na instalaciju nego na bosch bravu jer tamo ima konstantnu struju i tako je i spojeno xenon nit treperi niti se gasi samo je problem slab aku

Sarajlic je napisao(la):
novi su ti po 40-50km poslusja me uzmi nov ako mozes ;)

uzeo bi nov ali nezz gdje ima nov 9A da se uzme
 
Početnik
u nas u gradu najkvalitetniji je 58km 9A ja par puta uzimao za jarane posto im servisiram skutere i jedan sportski motor,tako da znam :icon_biggrin:
 
nema veze gdje se spajaju, na bosch bravu ili bilo gdje, sve je ista tacka tj. imas jedan izvor napajanja e sad sto je tebi slab aku. to je druga stvar......... odgovara li ti 7Ah
 
Član
elektricar je napisao(la):
nema veze gdje se spajaju, na bosch bravu ili bilo gdje, sve je ista tacka tj. imas jedan izvor napajanja e sad sto je tebi slab aku. to je druga stvar......... odgovara li ti 7Ah

nezz dali mi odgovara taj ima veze preko cega se spaja jer na bosh bravu dolazi struja direktno sa aku dok na instalaciju od sijalica obicni dolazi sa magneta ili alternatora ili nezz ni ja sa cega vec jer baca struju ima prekide krate i tad xenon blica samo kad je pun gas radi normalno .... ako neko ima iskustva sa ovim stvarima da mi samo kaze mozel mi pomoc ovaj aku od 7 ampera
 
Top