Ako kupujete Corvette Z06 možete sami da sklopite svoj motor

Ako kupujete Corvette Z06 možete sami da sklopite svoj motor

Član
RS. evo u pametnoj evropi isti slucajevi(pogledaj koliko kvarova na motoru bude zbog manjka ulja)
da su amerikanci toliko glupi ko sto kazete ne bi vladali svjetom,
a mislis da je situacija u kod nas bolja, pogldaj samo koliko je garazista oko tebe,
bil ti cackao oko motora da imas para za jos jedno takvo auto, da ti u garanciji recimo pise sa sve neovlastene popravke ti kriv ti placas, i tako da te par puta opali zbog tebe, da izgubis garanciju na vozilo sto nisi ulje promjenio u servisu(nema pecata),.

nismo svi isti i ja volim zavirit ispod haube ali ja da promjenim remen trebalo bi mi 6 dana, dok servisu za par sati, ulje sigurno sat mozd ai vise(jer bi ga ostavioo da se ocjedi), svjecice mjenjam po par sati dok servis zavrsi za 9min., pakne su se izlizale koliko sam ih trljao skidao neke nepravilnosti sa njih, keder mi se vise ne sastoji od kedera(gume) vec toliko ima ljepila da moze atomsku prezivjet..
 
Član
Ma buraz poenta je druga sredina drugaciji uslovi obrnuti da tako generalisem.
Većina vozi nova auta na koja imaju garanciju da šta bude dodju odnesu auto, dovezu ti auto ako nešto se desi jer ti otkazao auto cak i kompenzacije rade.
Slažem se ja da provjeriti treba i sve to stoji ali ja ni na motoru ni na autima nikako ne proveravam ni vodu ni ulje.
Samo preventivan servis i produzena garancija i milina.
 
Član
Eeeeee ameri su bas najgluplja nacija sto postoji... 90% amerikanaca pojma nema o motoru i sta je u njemu i kako on zapravo radi, bila je i anketa da u 70% slucajeva uopste ne koriste sipku za ulje i gdje treba biti nivo ulja biti, nit provjeravaju i koje ulje se sipa, i cemu svi oni cepovi pod haubom sluze i njihove mjere, dok preko 50% ni ne otvori haubu do kvara ili kad treba dosuti vodu za sajbu. Taj koji doplati onaj sto sastavlja motor moze mu brsljaciti da gefufna ide na cincilator zbog gerfazera koji pokrece getruznu :D a taj koji stoji pored njega ce da i dalje gleda u njega zacudjeno i kima glavom...
Kako rece kolega samo marketing i naravno nemaju na cemu vise pa izmisljaju nove gluposti kako uzeti pare...

Eh i da dodam, ovo sto pise
"U svim automobilima koje ste do sada vozili bilo je problema sa motorima, naravno, zato što su ih sastavljali redom nesposobni i nekvalifikovani šarlatani. Tome je, srećom, došao kraj i sada ćete napokon moći da sklopite motor za svoj automobil."
eh onda kaze
"General Motorsova marka Chevrolet je potvrdila nastavak programa Engine Build Experience, a koji kupcima Corvette Z06 omogućava da učestvuju u "izgradnji" i sklapanju motora za automobil koji su kupili."

Sta im to znaci, da su kod njih jedino strucni ljudi za sastavljanje motora a ostali ljudi preko bare u EU koji sastavljaju V8 V10 pa i V12, pa i nekih od navedenih su visokoturazni sa 9000rpm, motore su nekvalificirani levati koji nemaju pojma :D i kazu sastavljas svoj motor a opet neces dirnuti alata nego samo stojati pored ljudi i smetati im sa svojim pitanjima, ti pord kojih stojis su isti ljudi koji su sastavljali prije motore koji su se kvarili kuhali, a sada posto ce kupac stojati pored njih, ti motori se nece kvariti i nece imati mana hahahahahaha Boze dragi :D

Sa dosta stvari koje napišeš na forumu se slažem al ovdje si ga presrao. Jest, amerikaci su glupa nacija, svak treba svako 4 dana zavirivati pod haubu. Mi smo pametna nacija, živimo na platama 10 puta manjim od njihove socijalne pomoći, vozimo rage stare po 15-20 godina.
 
Top