Ako ko moze pomoci BOSH Pumpa...!!!

Ako ko moze pomoci BOSH Pumpa...!!!

Član
Pozdrav drugovi...
Imam problem sa mondeom mk3 tddi 85kw...
Danas smo kod majstora skontali da mi pomalo kaplje nafta ispod motora (negdje ispod bosh pumpe).
Posto je pumpa na pristupacnom mjestu nismo mogli skontati odakle tacno kapa...
Sta u sustini moze biti problem sa njom i koliko se krece popravka...
Pretpostavljam da je neki dihtung popustio jer auto radi savrseno, ravnomjerno , dobro vuce , ma sve ok ostim ovom zeznutog problema...
Rekli su mu za zufera , ali on ne radi ford...
Sta dalje, kome se javiti u SA?
 
Član
ako je sa pumpe neces dobro proci,reparacija se debelo naplacuje,ove na golfu 2 i 3 idu do 150 km kod bosiste mada ja u pola cjene odradim a ove novije idu gore.:cool:
 
Član
Ako je to ko na audiju 2.5 tdi,a mislim da jeste,onda samo sabac ili ima cak neki lik sto radi cini mi se u zvorniku. Skines i odneses na reparcaiju. Drug je radio na a4 mogu pitati tacno i br ako hoces ali oko 350e je bilo ako ne i vise.
 
Kod mene ne da je kapalo gorivo...curilo! :icon_mad:
Problem rijesio, tako sto je majstor zamijenio sve dihtunge....popravak , zajedno sa materijalom 80 KM!
 
Član
Dogovorio sam sa ivicom iz tesnja, preporucili ga ovi od zufera pa cu vjerovatno kod njega prekosutra.cijena da predihtuje 200KM...
A neki se majstori bacaju ciframa oko 500eura... :icon_eek: pa nije crklo, auto super radi nego tu i tamo po neka kapljica....
vidjecemo rezultat pa javljam...

Bravo 16v , hvala ti, ako zatreba javljam ti se...
 
Član
Ispravka, bosista majstor je Ivica ili Ivan, Doboj-jug (bar tako navigacija kaze : ), Tesanjka...
Ako ima neko sa tog kraja da mi kaze neke utiske o doticnom gospodinu....preporucili su mi ga od Zufera iz Visokog, kao on je dobar za ford tddi pumpe....
hvala
 
Dodjes pred kucu i kad vidis red auta sve ti je jasno ;)

Dva puta sam radio kod njega prvi put elektronika pumpe bilo 350 eu to kad se ti kvarovi tek pojavili prije 5 godina i onda drugi put cijelu pumpu 550 eu prosle godine reparirao. Savjet polako sa cikom :icon_smile: naculi usi tesko ga je razumjeti malo a jest Tešanjka prodjes pumpu sa lijeve strane od Doboja i nekih 100 m mozda malo vise lijevo isto imas crvena kao radiona nema reklame niti sta slicno.
 
Član
Ivan - Tesanjka (kod Hifa pumpe skrenes lijevo prema Jelahu, Tesanjka ti je na pola puta)
Ako Zufer kaze da valja onda valja, opet ima s tog kraja pa zna bolje..
 
Član
Hvala momci, odoh ujutro zorom pa cu podjeliti utiske...
Auto mi radi super ali me nervira ovo kapanje, sutra ce predihtovati i rekao je da ce 200KM biti pa vidjecemo...

Ako koji clan foruma bude za kaficu sutra nek mi se javi ... ja placam...
valja ubiti citav dan... :)
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
Ako je to ko na audiju 2.5 tdi,a mislim da jeste,onda samo sabac ili ima cak neki lik sto radi cini mi se u zvorniku. Skines i odneses na reparcaiju. Drug je radio na a4 mogu pitati tacno i br ako hoces ali oko 350e je bilo ako ne i vise.

Najjaci majstor za Bosch pumpe, u BiH i na dalje...zove se Jovo Maric. Posto je ovdje raja uglavnom iz Sa i okoline, pa znaju za Zufera, pitajte stare majstore Sarajlije ko je doktor za Bosch pumpe.
Govorim iz iskustva jer su me razni salabajzeri ojadili po Sarajevu, kad je Bosch u pitanju cak sam i pisao ovde po forumu.
Sa srecom.
 
Član
Gdje se nalazi taj maric?

p.s. BIo sam danas kod Doboja...
Super su me docekali, pregledali pumpu na autu , zavlacili ogledalo da skontaju gdje kapa..
majstor odsarafio nesto, neku gumicu promjenio, kaze samo sam na njoj skontao par kapi nafte...
zavrnuo nazad, forsirao sam auto onda , pa cekao da vidim hoce li sta kapati, kad nista... suvo je kao barut za sad...
oprao sam motor pa cu sutra na dizalicu da vidim bali li gdje..
za sad sve preporuke za ove iz doboja koji su mi za taj kvar naplatili simbolicnih 30KM, + sam ih nesto pocastio...
oprostite na nedovrsenim recenicama :D
 
Član
Da zakljucimo temu, svaka cast ovim majstorima iz DOBOJ-Jug-a, ulica Tesanjka, crvena fasada kuce....
Imaju moje preporuke, danas je auto bio na dizalici posle pet dana od popravke i nema niti traga kapanju sa bosh pumpe, kako su zamjenili gumice sve je stalo...
30KM su naplatili sa materijalom sat svog vremena, (za razliku od nekih koji su trazili stotine eura)...
 
Top