ajnšpric-štelovanje u Sarajevu

ajnšpric-štelovanje u Sarajevu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima.
Novi sam kolač u raji i ovo je moj prvi post.
Čitajući vaše postove prije nego što sam se uključio vidim da ovdje ima znalaca, majstora i zaljubljenika u čeverotočkaše kakav sam i ja.

Imam jedan problem a to je rad motora.
Radi se o passatu 3, benzinac 1.8, ajnšpric, 79 KW, 1990 godište.
Jako mi je udoban, ima klimu, servo volan, centralna brava, stakla u boji, 5 brzina, komotan za nas četvero, troši 10-11 litara po gradu...sve je bilo kako treba donedavno:(

Dešava mi se sljedeće:
dimi na auspuhu (crn dim - mislim da je sagorijevanje), nema snage (prije gdje bi uzbrdo išao trećom i "tražio" četvrtu sad jedva drugom brzinom), trza u toku vožnje, neće da primi gas (stojim na semaforu i kad krećem treba mu par sekundi da primi gas), sav jadan nešto "drhti" dok ga vozim :)

Ulje i filteri nedavno promijenjeni, svjećice kontrolisane, motor se ne pregrijava kad radi...sve radi normalno ali se ponaša ko lijena baba.

Kod njega su nekakve električne dizne, pa lambde-sonde, procesor (kako sam ja razumio majstora jednom davno) a ja sam laik za to.

Fol je u tome što ja ne znam nikoga u Sarajevu ko radi ove ajnšprice.
Raspitivao sam se i mrka kapa. Sve neki dunđer majstori.

Zna li neko od vas nekog majstora za ajnšprice ?
Mislim, nevjerovatno je da ne mogu nikoga u ovolikom gradu da nađem da mi to zna napraviti.

Narode, svaki savjet je dobrodošao.
Ako znate majstora dajte mi broj telefona.

Pozdrav i tnx :icon_confused:
 
Početnik
Kiseljak, auto-servis Duno, broj nemam, al naci ce se neko ko ima
i ja imam ajnsprica i planiram uskoro do njega da mi nasteluje smjesu i te zaj*ancije.. ;)
 
Pa ovako po tvom opisu kvara u pitanju je mjerac protoka zraka on ti je smjesten na kutiji od zracnog filtera,
prije nego odes majstoru pa ti uzme grdne pare za sitnicu provjeri sam kontakte na tom protokomjeru,
ako je doslo malo vlage nece da radi. Probaj da ocistis kontakte pa ces vidjeti ima li razlike.
Kaod anjsprica nema sta stelovati dok radi radi kad prestane mijenja se drigi.
 
Oggy je napisao(la):
Kiseljak, auto-servis Duno, broj nemam, al naci ce se neko ko ima
i ja imam ajnsprica i planiram uskoro do njega da mi nasteluje smjesu i te zaj*ancije.. ;)

Hvala drug, reci mi koliko košta ta popravka kod njega i kakav je sa dijelovima ako mi šta zatreba zamijeniti (ko da gledam da će trebati) :icon_smile:

Simunovic Sladjan je napisao(la):
Pa ovako po tvom opisu kvara u pitanju je mjerac protoka zraka on ti je smjesten na kutiji od zracnog filtera,
prije nego odes majstoru pa ti uzme grdne pare za sitnicu provjeri sam kontakte na tom protokomjeru,
ako je doslo malo vlage nece da radi. Probaj da ocistis kontakte pa ces vidjeti ima li razlike.
Kaod anjsprica nema sta stelovati dok radi radi kad prestane mijenja se drigi.

Tnx, sutra odmah provjeravam :123:
 
Izgleda ipak da niko ne zna gdje i ko radi štelovanje ajnšprica u Sarajevu.
Ljudi jel' ovo mogućeee !
:icon_confused:
 
Član
druggg ja ti imam gti isto dizne pi... materine i isao sam kod PILE.ta u kiseljaku sto mi je nastelovo i ja sam prezadovoljan jer mi se potrosnja smanjila za 1l a sve sam imao isto te simptome (podrhtavanje motora, nece da prima gas itd itd) ali sam prvo prije nego sto sam otisao do njega ka kisenjaku dobro ga propuhao skoro svaku brzinu u max zakucavao i jos kad mi je on nastelovao sad je ko zmaj heheh
nadam se da ce i tebi pomoci a evo ti broj

063 337 663 AUTO SERVIS "PILE"

a i hvale ovog DUNO pa vidi
pozzzz
 
Drug, hvala ti na informaciji i na broju telefona.
:cool::cool::cool:

Zna li neko od forumaša broj ovog DUNO servisa iz Kiseljaka slučajno ?

Pozdrav svima :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top