ajmo stručnjaci da cujem (zvuk ko freza u pm)

ajmo stručnjaci da cujem (zvuk ko freza u pm)

ee ovako kupio sam fiata 1.2 16v jbg pošto je 1.2 zvuk mu ko kur... ko da mi je neko motor od freze ubacio u auto,mezel sta popravit zvuk samo zadnji lonac da kupim,neko mi je govorio kao da se moze izgubit na jačini motora ak se ubaci nakam lonac,e sad mi treba vase misljenje
 
naso sam na netu kako zvuci 1.2 16v sa zadnjim loncem,jbt ko da je 3.0 motor,ne mogu podnijet ovaj svoj zvuk jbt idem gradom opičim po gasu radi ko 2 taktni motorić,da mi je to malo promjenit u pm
 
Član
zadnji lonac stavis i imas zvuk:cool:
a to za snagu,mislim da se ne gubi nista,ako je manji protok lonca nego kod fabrickog,onda bi trebalo,ak je veci onda se samo vise cuje:cool:
by teoreticar:lol:
 
Član
E pa mislim da grijesite ipak ce malo da izgubi, jer je sve fabricko na motoru i kao takvom treba mu malo povratnog pritiska koji pravi fabricki zadnji lonac.

A taj sto daje zvuk je lonac kroz koji se vidi pa nece praviti nikakvog pritiska i mislim da ce malo da izgubi na manjim obrtajima ali ce imati ljepsi zvuk.

S obzirom da taj motor sam od sebe nije neka snaga ja mislim da ti je bolje naci neki rezonator nazad nabit na cjev i dobices malo zvuka a neces gubit nista.

Samo nemoj na pijaci ili kod nasih kupit neki koji ce zardjati za dva dana, bez obzira sto oni garantuju da nece, nego nek ti neko nabavi rosfrajni ili kromirani nastavak koji se moze podesavati.
 
Član
Neces nist apostici ako samo lonac stavis ;) ali ako postavis dobar lonac , skines srednji lonac i katalozator vidjet ces zvuka ;) nece ti biti ni 2.0 ravan :)

P.S: neces nista izgubiti na jacini !
 
e jbg tog sam se i bojo,i nak je slab 80 ks,jos ako smanji jos jbt pa bolje da kobilu upregnem,da mi je nekako da se ne izgubi snaga a da dobijem zvuk,ne znam sta gubim kad skinem taj katalizator,a sta dobijam,posto ne znam puno ne bi da ispanem glup,zato pitam swe sto ne znam
 
Član
drift king je napisao(la):
e jbg tog sam se i bojo,i nak je slab 80 ks,jos ako smanji jos jbt pa bolje da kobilu upregnem,da mi je nekako da se ne izgubi snaga a da dobijem zvuk,ne znam sta gubim kad skinem taj katalizator,a sta dobijam,posto ne znam puno ne bi da ispanem glup,zato pitam swe sto ne znam

Moja corsa 1.4i 44kw , skinut katalizator,skinut srednji lonac,stavljen full protocni lonac...dobio zvuk da se rijecima nemoze opis...ima ih sa foruma koji ce ti rado potvrditi a snagu nisam nikakvu izgubio...a ti kako zelis ;)

Sretno
 
Član
pa i ak izgubis,neces 20KS:icon_smile:
fabrika je fabrika,al kad jednom cujes kako zvuci,neces zalit ni da si ustvari izgubio 20KS
vjeruj mi:cool:
 
ee to mi treba,znaci da skidam taj kur i srednjak i postavim taj protocni,imal gdje kakvih slika da vidim kakav je taj lonac sto si reko

hahaha ućeraš mu,ee da vas pitam jos da ne otvaram novu temu kakva je procedura da se stavi sportski filter vazduha cuo sam da on daje malo konja do 5 al i to znaci hahhaa
 
Član
pregledaj ti motor druze, jer kako pricas to kod tebe tropa hehe, pa nema 3 cilindra pa da tako zvuci, 80 konja bi trebalo da vristi :) , punto 1.2 8v fino zvuci kad ga stisnes vristi motor;)
 
Član
Jaran mi ima takvog punta 1.2 16v stavio je K&N gljivu auto se dere ko mahnito :D Pa et da i to znas da ce ti malo poboljsati zvuk
 
hahahah svaki bogami vrišti kad je gas u pitanju,ali da mi je malo grublji zvuk,ko 2.0 kontas e ovako nesto http://www.youtube.com/watch?v=outoMIzNvAc&feature=related
 
Član
Strpi se do veceras :) snimim ti ja kako moja Corsa sad zvuci :D

P.S: Sportski filter ti nece dati vecu snagu...vec ces osjetiti blagi osjet na odzivu gasa pod nogom,ali ces dobiti lijep zvuk kako usisava zvuk ;) nesto fazona turbine :D lijep fazon !
 
Top