AIRBAG FAULT

AIRBAG FAULT

Član
pozzz,

danas mi se upalila lampica od airbaga,
ta lampica je bila i kad sam kupio pa sam je nedavno, putem dijagnostike otklonio
evo opet danas,kad hoću da upalim, prvo mi piše " FASTEN SEATBELT " na bordu, posle toga AIRBAG FAULT i pišti, tako 5-6sek, i onda palim, (mogu i pre palit)
neki savjet, čuo sam za žice i džekove ispod vozačevog sjedišta,? može li do njih biti greška koju pokazaju ?
 
Daa, jedan kolega imao problem na Fiat Stilu a drugi kolega na Audiju isti problem ima i dan-danas. Tako da te džekove možeš ' izbjeći ', msm spojiti ih fino onim mini luster-stopicama ili ih zalemiti direktno pa zaštiti i provući da ne smetaju a i da njima ništa ne smeta.
 
Član
a da li su baš ti džekovi ??? ja sam samo sjedište pomjerao naprijed/nazad..mogućee..provjeriću, ali opet ću dijagnostiku...
 
a da li su baš ti džekovi ??? ja sam samo sjedište pomjerao naprijed/nazad..mogućee..provjeriću, ali opet ću dijagnostiku...
Paa daa, samo si sjedište pomjerao i kontakti su ' razdvojili ', oslabio spoj pa tako da ti svakako možeš kontakte očistiti i učvrstiti ( a to za direktno spajanje kako sam ti napisao, bilo bi ti trajno riješeno osim u slučaju vađenja sjedišta ili nečega drugog... ) a dijagnostiku moraš svakako, pa tako da prvo riješi taj džek i kontakte pa ako bude do toga, kad budeš radio dijagnostiku odmah poništi grešku i gotovo, da ne plaćaš dva puta ;)
 
Član
Veoma cest problem na VW/Audi da dzek ispod sjedista pravi probleme!
Neki to rjese sa vezicom preko dzeka da osiguraju dobar kontakt ili trajno rjesenje je zalemiti direktno!
 
Veoma cest problem na VW/Audi da dzek ispod sjedista pravi probleme!
Neki to rjese sa vezicom preko dzeka da osiguraju dobar kontakt ili trajno rjesenje je zalemiti direktno!
Veoma cest problem na VW/Audi da dzek ispod sjedista pravi probleme!
Neki to rjese sa vezicom preko dzeka da osiguraju dobar kontakt ili trajno rjesenje je zalemiti direktno!
Molit ću fino lijepo da ne prepisuješ. Hvaaala :D
 
Član
a da li su baš ti džekovi ??? ja sam samo sjedište pomjerao naprijed/nazad..mogućee..provjeriću, ali opet ću dijagnostiku...
Meni se na petici isto desilo.stao da drug nazad udje.pomjerio sjediste i puf upali se.dodje kuci ne moze dijag da ga obrise.i nadjem na netu da moze biti problem s dzekovima ispod.i tako da sam samo malo ih istekao i.ponovo ustekao.i.proradilo tj obrisao sam gresku i vise se ne pali
 
Top