Agip ulje za skuter

Agip ulje za skuter

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle ulje na rezervi, sutra bajram nista nece raditi od ovih radnji, pa me zanima zna li neko slucajno da neka benzinska u Tuzli i okolici, drzi Agip ulje, tj. za 2T skuter. OMV nista, oni imaju svoje, a meni treba full sinteticko, i da je bas od Agip-a. Ako je neko vidjao slucajno, da odem provjeriti i uzeti eventualno. Hvala ;)
 
Član
Aprilia SR50 R, 900 presla, preporuceno to, a necu da riskiram sa drugim, moze pisati da je 200% full sinteticko, ali nije dzaba OMV-ovo 15 maraka, a ovo 30...litar ;)
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Aprilia SR50 R, 900 presla, preporuceno to, a necu da riskiram sa drugim, moze pisati da je 200% full sinteticko, ali nije dzaba OMV-ovo 15 maraka, a ovo 30...litar ;)

druze, kod mene yamaha aerox, bio 50 ccm, sad je 70 ccm, znaci novi cilindar,klip...novi auspuh sportski, i na razradi sam koristio INA 2taktol, pola litra 4 KM,,,vec 7-8 hiljada km presao, nikakvih problema...pogotovo kod tebe aprilija koja se ne vrti na obrtajima kao moj aerox...uzmi bilo koje,samo nek je full sintetika...nisu to sad neke high end masine, pa da se kupuje ulje s carbonima...OMV odlicno ulje, a sad sto aprlija preporucuje agip, to ne znaci da ostala ulja nisu ok..
 
Član
Frend vozi NRG, ista masina, sipa OMV, njemu je dobro, preso je s njim 2500 km, ali ovako dok je ove garancije od 2 godine, pa onda skidanje i blokada i svega, a kasnije ide i kod mene neki tuning, polako...Da je jedno 1000 maraka da se Big Bore kit nabaci :D, ajde ostali, neko ako zna, bujrum postavite :cool:
 
Član
Ja vozim lifan...presao sam vec 2500 s nekim uljem za trkalice sineticko ...oko 16 km je ..to mi je preporucio ovlasteni serviser ..i motor stvarno radi ko doksa :cool::cool:
 
Član
vwfan je napisao(la):
Castrol TTS za mene najbolje...

Jasta neg je najbolje, citao sam dosta o njemu, i svi ga hvale, a za kit-a i visokoh obrtaja se ubilo, samo ga ovdje nemam gdje nabaviti. Za prvu pomoc nasuto malo Ininog dvotaktola, i ne preporucujem ga ni za tomose, skuter nenormalno slabije vuce... Danas ide Agipovo i skidanje blokada da se rijesim tog smeca od ulja :D
 
Član
ja sam u svoju apriliu SR 50 ditech, sipao Castroll TTS, jako dobro ulje.
Nisam nikad sipao Agip,jer nigdje ga nisam nasao za kupit :)
Marka ulja recimo Agip, Castrol, Motul, tu ti i nije tolika razlika, da bi mogao naskoditi motoru, to budi siguran.
Samo eto sto aprilia preporucuje Agip.
Cudno mi je to da u standardni skuter treba sipat potpuno sinteticko ulje, mislim da to cak i nije toliko preporucljivo...
Potrazi malo po netu, prije sam nasao o tome rasprave.
Pozdrav :123:
 
Član
Tako pise u knjizici, da je kvalitetno i sinteticko, a evo i citao sam dosta, pa i u serijalu full sintetika ide, jer je bolje da ga sto vise izgori kao sto i treba, cuva se motor a na tome i ne treba stedjeti...Sta ti ja o tome pricam kad znas i sam :cool:, a Castrol TTS je vrh ponude, samo sto ga ovdje nema u Tuzli, Agip je vec nasut, i odmah se primjeti da skuter ide bolje, dok s ovim sa INA-e.. odron je bio i ono malo sto je nasuto :icon_mad:
 
ja koristim mobile 1 full sintetic i drama je jer mi motor drugacije radi i manje se grije(od ininog bi se pregrio)skoro nema dima iz auspuha...agip preporucavaju mnoge marke ;)
 
Član
ja dok sam vozio skutere prije uvijek je islo motul u yamahu a u piaggia je isla selenia... seleniu imas uzet kod almira u liberu i one su preporucene i daleko najbolje za piaggio masine (koja je kod tebe u sr50 r)...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top