AFH glava na ABD blok

AFH glava na ABD blok

Član
Zainteresovali su me ovi VW motorni kodovi, pa sam skontao da moja Ibiza ima ABD motor. Eh, ima VW AFH motor koji je iste kubikaže samo DOHC 16v i MPI naspram mojeg SOHC 8v SPI.
Šta mislite jel "jednostavno" glavu 1:1 zamijeniti, jer eto više snage a i MPI je jednostavnije prebaciti na LPG. Računam na to jer VW inače reciklira dizajne odavno.
Dobro možda i ja maštam previše :p :D
 
Cak i da pase moras i komplet motornu instalaciju prebaciti.
Uz veliko "ako" sve pase :)
Jednostavnije i po meni finansijski isplativije je prodati svoje,namiriti razliku i uzeti istu sa tim motorom ili pronaci donora sa dobrim motorom i prebaciti motor kompletan :)
 
Član
Sad i ja kontam radije istu Ibizu naći sa tim motorom, možda i 2.0, pa komplet motor (sa instalacijom) iz jednog u drugo. Al sad kako da ga registrujem kad su brojevi različiti. Gledam ja svašta na netu kako ljudi iz jednog u drugo auto prebace bilo šta, al izostave ono najinteresantnije -> tehnički i registracija.
Ispadne najisplatnije kupiti drugo auto sa jedno 150ks :D
 
Član
kako ces glavu sa 16v zamjeniti glavom koja je 8v?
Obrnuto brate :D

Sad kontam mozda i lakse neki 1.8 20VT motor naći pa ovako nešto da ispadne:
25-2.jpg~original



"Samo" et nosače napraviti i sprijeda vješanje prenijeti :D
Imal' ovako nešto na našim prostorima?
 
Član
ne moze ni obrnuto nisu isti klipovi na 8v i 16v
Aaaaa, to nisam znao, zato pitam iskusnije :D Faktički isplatnije iščupat motor čitav iz donora i vamo ga premjestit.
pa da ima pare ne bi pito ovdje na forumu. zivimo u bosni, nema ovdje bas para
To da, ali i ne znam da li to kod nas narod radi ko što se vidi na netu, turbo-ovo, turbo-ono, LS, 2JZ, K24, itd. :D
Najviše što sam ČUO je da se prijatelj vozio u golfu kecu od 300 konja, žurilo mu se na maturu, pa ga rođak dobaci do Hotela Tuzle za 5-6 minuta. Kad sam pitao šta mu je ispod haube "Neam pojma, čipovan je haman." Nema tih čipova da digne 1.6 na 300ks, ma da je 2.0 ne bi toliko bilo :D
 
Top