aditiv

aditiv

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
i ja znam da ima neke ABRO sredstva za ciscenje dizni i motora ali imaju veliki efekat ili ne ne znam posto ja nikad nisam upotrebio ta sredstva ali probaj zasto ne nece skoditi motoru nikako
 
Član
ATF ulje kako rekose 1 litar na rezerovar , ili ako nemas tolko kesha da naspes pun, napravi mu infuziju na flasu malo nafte malo AZF-a :):)), pa pusti nek malo odradi na *leru*, da se dizne prociste
 
Član
Because many gasolines do not contain the necessary additives to help prevent carbon deposits in the fuel injection system, Volkswagen recommends the periodic use of Autobahn Gasoline Additive, Volkswagen part no. ZVW 246 001, which is available from any authorized Volkswagen dealer.

Ovo je iz servisnog uputstva za golf 2.
 

S84

Član
ATF ulje i meni reklo vec par majstora.. litar nasuo i to je to.. kazu nafta nam je "suha"...


Vidim jos ljudi ovdje to radi, znaci nisam jedini... nece ti skodit...
 
Član
S84 je napisao(la):
ATF ulje i meni reklo vec par majstora.. litar nasuo i to je to.. kazu nafta nam je "suha"...


Vidim jos ljudi ovdje to radi, znaci nisam jedini... nece ti skodit...

papo meni je logicnije nasuti dvotaktol nego atf???
 
Član
ATF ulje je ulje ko i svako drugo. Samo sto u sebi sadrzi puno vise aditiva i deterdzenata zbog osjetljivih mehanizama u automatskim mjenjacima.
Dobro ga je nasuti i u motor, laganije vozit jedno par stotina km, i onda zamjenit ulje. Ja se cudom cudio kakvog hamelja izadje sa uljem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top