Adapteri sa 4x100 na 5x112 ili 5x130 !?

Adapteri sa 4x100 na 5x112 ili 5x130 !?

Legend
je li nekad neko radio ove adaptere, koliko je to komplikovano napravit i ako imaju da se uzmu gotovi, zna li neko.

unaprijed hvala
 
Član
sto bi rekli sve se moze naci/kupit... al samo ova cijena...
http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4169376
 

IGY

Član
JD ti je radio to, mislim kupio je gotove, vidi sa njim kako sta

jbg on one svoje 18-ke vozi na tim adapterima...
 
Član
ev naso babuka

http://www.concept-wheels.be/shop/

odavdje ih nabavljao po svmu sudeci, 130 eura...
 
Legend
prijatelj mi na bubi vuce 18-ke 8.5J sa ovakvim adapterima vec dugo (sa 5x100 na 5x120 mislim da su),i nikakvih problema,uradio sve 4 kod tokara izaslo ga 200KM

jedino sto moraju biti minimum 2cm zbog stezanja....

mislim da ga imas na FB ... enes akmadzic pa se jos konsultuj druze
 
Legend
hvala svima na odgovorima
JD je radio 5x100 na 4x100
meni treba 5x112 na 4x100 pa sam zbog toga pitao koliko je to izvodivo..

2 enes : znam njega, pa cu vidjeti jos malo, namjeravao sam pitat i tokara da vidim sa njim, predpostavljam da to svaki tokar moze napravit..
 
Član
ja sam pravio 4x100 na 4x00
fazon je da bude najmanje 20mm,a pozeljno je jos ako imas mogucnosti...
i ono najvaznije...
ne bih ti preporucio od cistog aluminiuma...uzmi neku leguru,recimo durall aluminium
ili magnesium aluminium
i najbolji bi bili sarafi sa konusom ,a ne radijusom...
 
Član
Ako se ko od vas odluci na to 5x130 imam ja jedne felgice porsche jeftino :D , a ako ih jos .nOKE ispolira ma bit ce ko bombona :D : D :D
 
Legend
.nOKe je napisao(la):
hvala svima na odgovorima
JD je radio 5x100 na 4x100
meni treba 5x112 na 4x100 pa sam zbog toga pitao koliko je to izvodivo..

2 enes : znam njega, pa cu vidjeti jos malo, namjeravao sam pitat i tokara da vidim sa njim, predpostavljam da to svaki tokar moze napravit..

kao sto se i obicni distanceri mogu,ide i to bez problema.....samo sto je vec neko rekao,vidi s tim tokarom tvrdji materijal i ide to drug
 
Početnik
vidi u FK katalogu, ba, fidel je sebi narucivao...vidjecu sa njim, mislim da ima on 2 komada sa 4x100 na 5x100...
 
Član
Samo fabrika... ipak ide saraf SAMO na to i drzi ti tockove, nije to distancer i nije se zezati s'tim... ;)
 
Top