Acer Aspire One ZG5

Acer Aspire One ZG5

Član
Da nemo ko iskustva sa instalacijom XP-a na ovo kino od racunara.
Po netu sam nasao da nema problema za linux i android ali ovaj XP nikako.

Koji god image snimim na usb kad pokusam da pokrenem instalaciju sa usb-a uvjek neki problem. Uglavnom fali neki fajl, mada svaki put drugaciji fajl pokaze. Jel moguce da radi samo na odredjenoj verziji (nekoj lite prepostavljam) windowsa
 
Radio sam ja na na to kino sistem ali preko externe ladice i win 7 i xp doduse xp je bio sa sata driverima koliko se sjecam i bez problema su radili ;)
 
Član
Ja sam radio na Acer aspire One ..ugl moras preko usb ili eksternog HDa ..kada radis preko usb mors usb napraviti bootabilnim imaju programi za to, kasnije sve to prekopiras na Usb tj sistem i dalje je sve standardno kao sa CDom.. malo progooglaj veoma je jednostavno..pozz;)
 
Član
Moze XP se instalirati na njega bez problema nego ti je u BIOS-u ukljucena opcija AHCI, nju iskljuci i sve da proradi kako treba ;)
Pravi ti problem sto na instalacionom CD-u nemas driver-e za SATA uredjaje..


Znaci nadji negdje AHCI i prebaci u IDE ili tako vec nesto ;)
 
Član
Znam da trebam bootabilni usb, pored sebe imam 4 razlicita USB-a sa 4 razlicite verzije Xp-a i nije mi prvi put da ovo radim ali ovaj racunar me vraca u kameno doba

FlamingO je napisao(la):
Moze XP se instalirati na njega bez problema nego ti je u BIOS-u ukljucena opcija AHCI, nju iskljuci i sve da proradi kako treba ;)
Pravi ti problem sto na instalacionom CD-u nemas driver-e za SATA uredjaje..
Znaci nadji negdje AHCI i prebaci u IDE ili tako vec nesto ;)
hmm.. nije mi komp tu posto sam na poslu ali sam primjetio da je bios zakljucan. Ovo svakako provjerim, hvala ;)
 
Član
Dovoljno je samo prilikom plavog screen-a ukoliko instaliras xp pritiskati tipku F7. Dakle odmah nakon pojave plavog screen-a lupaj po F7 da ne bi 'fulio' kada ti postavi to pitanje jer brzo proleti :)

Moj savjet, instaliraj Win 7. Funkcionalnost će i dalje biti dobra, čak i bolja ako isključiš desktop manager i ostale zaebancije koje vuku ram bespotrebno :)
 
Top