ABS Senzori

ABS Senzori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz Svima .... E ovako otisao mi desni zadnji ABS senzor... Odem u radnju i kupim sav sretan rekoh hajd nisam dosta trazio da ga nadjem i odem kod elektricara da mi postavi. On da stavi kad kaze nije ti to to. Valjda ima neki okrugli prikljucak na orginalu a na ovome sto sam ja kupio je kockasti .... Ja obigrao sve da ga nadjem ali kod svih je taj kockasti :(. Svi mi kazu u radnjama nek ti elektricar odsjece vrh tamo i nek spoji s tim prikljuckom.
E sada jel neko zna valja li to tako raditi ili sta da radim ?:icon_rolleyes:
 
Član
nemoj me drzati za rijec ali mislim da ti nebi pravilo probleme da ti to tako napravi ali priceka savjet iskusnijih od mene
 
Član
Apsolutno nikakve veze nema. Ako je senzor isti, tj. pase i dimenzijama i karakteristikama, uopste nije bitno kako je spojen.
 
Član
isto sve samo taj et prikljucak nije e sada ne znam jesu li zice unutra iste :D iz vana je sve isto sem tog zadnjeg prikljucka

I koja je razlika u ESOPROM 40KM a u KARE 80 KM Ni tamo ni vamo nema odakle je samo ga u kesi dadne
EDIT: Zapravo kazu ovaj u ESOPROM NJEMACKA :p A OVAJ KARE DANSKA :p
 
Član
Jebiga, sto se polariteta tice kako koje auto, jos nisi ni napisao koje je u pitanju. Nemaju nikakve oznake ni na novom ni na starom sto se toga tice?
 
Član
trizex je napisao(la):
Jebiga, sto se polariteta tice kako koje auto, jos nisi ni napisao koje je u pitanju. Nemaju nikakve oznake ni na novom ni na starom sto se toga tice?

U pitanju je Golf 3 sa 4 Vrata ... Samo kontam koliko bi to cudo izaslo u ASA da narucim preko Saobracajne Dozvole
 
Član
Vjerovao ili ne, neke rezervni djelovi znaju biti jeftiniji u asi nego na otpadu a kamo'l u radnjama..
Nazovi i pitaj nista te ne kosta..
tel: +387 33 771 200
 
Član
nermin je napisao(la):
Vjerovao ili ne, neke rezervni djelovi znaju biti jeftiniji u asi nego na otpadu a kamo'l u radnjama..
Nazovi i pitaj nista te ne kosta..
tel: +387 33 771 200

Budem sutra nazvao vec je kasno sada ili mozda je cak bolje da ja direktno odem pa da vidim ....
 
Član
ma stavljaj ti taj...nema ti tu nikakve veze prikljucak...a nema tu ni mudrosti neke u tome...nek ti neko kvalitetno napravi to (tj. nek dobro zalemi kad bude stiklo jedno na drugo) i nema frke nikakve...
 
Član
Ja da radim sebi ja bih prebacio konektor sa starog senzora na taj zamjenski, da ne sjeces zice svoje bezveze. Moze se samo je malo peglativno. Iz svakog tog konektora se mogu izvadit kontakti, malo truda, lemilica i gotov posao.
 
ajd da nepravim novu temu
Takodje imam problema sa senzorom ABS-a tocnije abs mi nekad radi nekada ne:D:D:D lampica ABS gori non stop u vozilu, promjenio sam komplet i diskove i plocice na sva 4 tocka, a informaciju da mi je otisao taj senzor sam dobio od prodavca automobila.
Vozilo je corrado 1.8 16V
Pitanje koliko kosta taj senzor i dje ga kupiti (hint. Tuzla City).
 
Član
Imas 4 senzora abs-a, treba prvo vidjeti koji ne radi. A za cijene standardno, zvrcni Riko, Sprint, Motorex pa se raspitaj.
 
Član
Pilsner_TZ je napisao(la):
ajd da nepravim novu temu
Takodje imam problema sa senzorom ABS-a tocnije abs mi nekad radi nekada ne:D:D:D lampica ABS gori non stop u vozilu, promjenio sam komplet i diskove i plocice na sva 4 tocka, a informaciju da mi je otisao taj senzor sam dobio od prodavca automobila.
Vozilo je corrado 1.8 16V
Pitanje koliko kosta taj senzor i dje ga kupiti (hint. Tuzla City).

Prikopca auto na laptop i vidi koji ti senzor ne radi to je do senzora i meni svijetli lampica....

Senzori za Golf III
KARE PREDNJI 80 ZADNJI 80 *isti djek ko i u ESOPROM NAKAV KOCKASTI*
MOTOREX PREDNJI 40 ZADNJI NEMA
ESOPROM PREDNJI 25 ZADNJI 40 *ne odgovara djek*
ASA ZADNJI 140
 
Član
da li je moguce da manje strucan majstor sjebe ABS seenzor prilikom mjenjaja diskova i plocica


na proslom passatu sam imao situaciju
majstor promjenio diskove i plocice
kad odjednom ABS lampica svijetli
i prica kao ne vlaja ABS senzor (u koju ja nikada nisam povjerovao)???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top