abs problem

abs problem

Član
Golf 4 benzinac 1,6 sr 99 god je u pitanju.Odnedavno mi se pocelo nesto cudno desavat u voznji ,kad drzim gas pocne da grebe nesto povremeno pogotovo kad vozim uzbrdo a hoce i po ravnom.sumnjam na abs jer sam mijenjo komplet kabal i senzor zadnjeg desnog tocka i bilo uredu dok mi nije auto stojalo 7 dana kod majstora sto je radio generalku. poslije toga lampica od abs-a se nekad palila nekad gasila sumjam da je do abs-a jer kad je lampica upaljena negrebe nista a kad je ugasena ponekad zagrebe kao da proklize bez pritiskanja kocnice, na dijagnostici izbacuje samo taj senzor nista vise.samo da napomenem da su na autu gume 205 55 16 a tri felge 7,5j a cetvrta felga 6,5 dali ta felga moze problem pravit jer ona sa gumom je malo visocija od one 7,5 j nemam esp samo abs. Pozz pisite ako sta znate
 
Član
Mislim da imas temu na forumu gdje je diskutovano. I doslo se do zakljucka da je pravio problem isto jedan tocak koji je bio razlicit a i dimenzija guma. A tebi najlakse da rijesis dilemu je da taj tocak stavis na drugo mjesto pa skines klemu sa akumulatora na 15 min pa stavis opet provozas i skopcas dijagnostiku. Mozda cak kad budes mjenjao mjesto da promjenis i osovinu da otklonis sumnju posve.
 
Član
pa ako je razlicita visina gume, zbog razlicitog broja okretaja abs "misli" da stalno klizes tim tockom
sto se tice paljenja lampice, na cetvorkama zna zezat, nista strasno u vecini slucajeva, kontakti senzora zezaju, mada opet provjeri sve
 
Prednji lijevi i zadnji desni kotac imaju senzore od abs esp tu gumu koja ti je druge dimenzije namontiraj na poziciju gdje nemas senzora al morat ces ponistit gresku prvo pa vozaj se par dana ako tako ne uspije opet ti se upali lampica onda trazi dalje ovo ti je najjeftinija varijanta da ustanovis do cega bi moglo bit
Mada postoji mogucnost da ti nije u prednju glavcinu nabacalo blata ili kamencica pa da ti nisu ostetili senzor i to pogledaj ;)
 
Član
Danas ga opet spojio samo taj senzor zadnjeg desnog izbacuje sto znaci da me zeza taj broj okretaja tocka a dimenzije guma su iste samo je jedna felga uza od ove tri koje su razvukle gumu tj on prepozna da auti slajdra konstantno
 
Član
Prednji lijevi i zadnji desni kotac imaju senzore od abs esp tu gumu koja ti je druge dimenzije namontiraj na poziciju gdje nemas senzora al morat ces ponistit gresku prvo pa vozaj se par dana ako tako ne uspije opet ti se upali lampica onda trazi dalje ovo ti je najjeftinija varijanta da ustanovis do cega bi moglo bit
Mada postoji mogucnost da ti nije u prednju glavcinu nabacalo blata ili kamencica pa da ti nisu ostetili senzor i to pogledaj ;)

Svi tockovi imaju senzor brzine
 
Top