ABS kompresor se iskljucio

ABS kompresor se iskljucio

LaX

Član
Pozdrav!
Zna li neko koji su sve razlozi da se ABS kompresor iskljuci. Lampica se ukljucila i kocnica je tvrda i auto naravno tesko koci.
Ako se nekome desilo nesto slicno neka napise sta je sve mijenjao.
Ja imam sumnju na senzor na nekom od tockova jer zadnju godinu se ukljucivala lampica ABS-a na neravninama i rupama ali se i brzo gasila.
Sada je sve mrtvo.
Znaci za nekog znalca pitanje da li pokvaren senzor sa tocka moze isljuciti rad ABS jedinice (kompresora)
Ja sam provjerio onaj jedan osigurac za ABS i on je ispravan, ali ne znam koji je relej za ABS :icon_question:
Hvala za odgovore
 
Član
Seznore mozes sam da ispitas, samo ti treba unimer i da odignes toskove posebno. Cini mi se da se krajevi prednjih senzora nalaze na kosevima kod amortizera. Na krajeve senzora povezi unimer a onda taj tocak okreci. Ako je raj senzor ispravan onda ce ti unimer pokazivati neki naizmenicni napon a taj napon ce zavisiti od brzine kojom okreces tocak i kretace se do 5V. Ispitaj svaki senzor posebno. Ako sve to bude OK onda cemo se dalje snalaziti...
 
ako ti je auto iz potpisa, pokusaj zamjeniti relej ABSa, ja sam kod sebe tako testirao isto imao nekih problema, i tvrda kocnica mi je bila u slucaju kada sam izvadio relej, cini mi se broj 72, 71, uglavnom gornji desni cos na tabli je kod mene.....
 

LaX

Član
zen3dom je napisao(la):
ako ti je auto iz potpisa, pokusaj zamjeniti relej ABSa, ja sam kod sebe tako testirao isto imao nekih problema, i tvrda kocnica mi je bila u slucaju kada sam izvadio relej, cini mi se broj 72, 71, uglavnom gornji desni cos na tabli je kod mene.....

Da auto je iz potpisa. Bilo bi odlicno da je rijec o releju. To cu sutra prvo pogledati.
Zatim se bacam na senzore. ;)
Javim vam odmah poslije pregleda.
 
ma da je do senzora ne bi ti radio samo taj tocak, tj non stop bi kocio ne bi bilo popustanja pri proklizavanju....

99% je relej, jer kazem ti kod mene nesto zeza pali se lampica pri kocenju, i nema sta nisam pokusavao, a rezultat tvrde kocnice, zakovane skoro na samom vrhu, sam dobivao kada sam izvadio relej od ABSa (ili cega je vec ta 72) i pokusao provozati auto, znaci kocnica kamen bila, a jedva koci....
 
Član
zen3dom je napisao(la):
ma da je do senzora ne bi ti radio samo taj tocak, tj non stop bi kocio ne bi bilo popustanja pri proklizavanju....

99% je relej, jer kazem ti kod mene nesto zeza pali se lampica pri kocenju, i nema sta nisam pokusavao, a rezultat tvrde kocnice, zakovane skoro na samom vrhu, sam dobivao kada sam izvadio relej od ABSa (ili cega je vec ta 72) i pokusao provozati auto, znaci kocnica kamen bila, a jedva koci....

Druze, izvini ali nisi u pravu za jednu stvar... DOVOLJNO JE DA JE JEDAN SENZOR NEISPRAVAN I CEO SISTEM NECE RADITI.

Imao sam problem sa Passatom 96', nije radio ABS zato sto su na oba zadnja dobosa spali reperi pomocu kojih senzor ocitava brzinu tocka (zavario sam ih i sve radi OK).
Ove gore slike sto sam poslao su od 3 razlicita sistema ABS-a, e koji je kod tebe... NE ZNAM.
 

LaX

Član
Da to su pitanja na koja i trazim odgovor.
Znaci postoji mogucnost da neispravnoscu jednog senzora citav ABS sistem se iskljuci.
Uglavnom vidjecu sutra na pregledu sta je stradalo (relej ili neki senzor)
:icon_rolleyes:
 
sorry na tome dule-p, nisam bas upucen kao ti ali neki likovi su mi tako govorili pa sam zato napisao.....

ali eto iskreno se nadam da ti nije do senzora vec releja
 

LaX

Član
Danas otklonjen kvar ABS-a
Konst. kvar na elektrohidrauličkoj pumpi ABS-a, nasao sam je i zamjenio. Sada ponovo sve funkcionise a lampica ABS se iskljucila.
Kraci sam za oko 200 KM sa svime dijagnostika+gorivo+majstori. :icon_cry:
Ali zadovoljan jer sam napravio kocnicu kako i treba da bude ;) :lol:
 
Top