abs i asc problem (bmw e39)

abs i asc problem (bmw e39)

Član
pozdrav drustvo...
naime imam problem koji se pojavio prije nekih mjesec dana...
auto je bmw e39 1999 godiste.
poslije 10 min voznje ugasi mi se abs, tacnije to se desava samo kada je jako toplo vrijeme. kada je hladno ne gasi se nikako...
takodje, od asc mi se lampica takodje upalila i ne mogu da je ugasim.
sada ide zima pa bi bilo fino to sredim...
isao sam kod dijagnosticara, naseg lokalnog, koji izgleda nema pojma o bmw-ovima, i uvijek se izvlaci kad treba dijagfnostiku da mi uradi (cas nema dzeka za njega, nema vremena, crkla mu batrija od laptopa, crko' laptop itd), a ovaj sto mi je radio prije otisao u inostranstvo, bog zna kad ce doci..
nemam vremena sad da odem u neki drugi grad da uradim dijagnostiku, pa vas pitam zna li neko u cemu bi bio problem ( da pripremim pare za popravku ako negdje budem isao)

hvala
 
RE: abs i asc problem

Da ti je otisao koji senzor od ABS-a, lampicu bi on stalno drzao upaljenu. Ovako ti je mozda zaprljan neki magnet na točku koji daje signal senzoru, ili je nesto drugo. Za ASC ne bih znao reci, no moguce da je i to povezano sve ;)
 
Član
Da se i ja prikljucim...kod mene je bio slican problem, isto tako nece lampica da se ugasi odmah, prvo na malo a kasnije sve duze i duze dok nije pocela konstantno da se negasi jbg nije nesto strasno ali onda nema ABS-a. To mi se desava vec drugi put otkad imam Golf III.
Znaci dok je upaljena(a moze i kad se ugasi, ostaje greska u konpu) moras otici na dijagnostiku da se utvrdi koji je senzor otisao od kojeg tocka(ima ih 4 senzora barem kod mene)zato ti treba dijagnostika da nemijenjas napamet(neisplati se)
Meni su tako cistili pa jedno vrijeme ok i onda opet pa opet platis isto ruke kao kad stavljas nov senzor.
Za ASC ni ja neznam ali kako rece technoGeek i ja mislim da je to povezano valjda.
 
Član
ja mislim da to nije neki problem nego su možda spojevi na tabli oksidirali ili tako nešto najbolje dobrom električaru prvo otići
 
Član
Fasovao ti je neki od senzora ABS-a... Ako imas unimer i ako znas njime da radis mogu ti objasniti kako da ispitas senzore. ASC ( DSC ) ti rade preko ABS-a, ocitavaju brzinu tockova i tada ECU zna kada da ti oduzme gas ili kada da ukljuci blokadu difrencijala ( u zavisnosti od auta ). Sad ce neko verovatno reci "AKO JE CRKAO NEKI SENZOR, KAKO PO NEKAD RADI??"... e ne znam to da objasnim ali je tako :icon_smile: . I jos nesto... moraju ti sve 4 gume biti istih dimenzija, jer ako se obim guma razlikuje, nije ista predjena putanja kao i brzina tockova, sto moze zbuniti racunar ABS-a pa da ti upali lampicu iz cista mira.
 
Član
ma ne znam ni ja šta bi moglo biti..
vidjecu na dijagnostici u cemu je problem...
abs se vise ne pali otkako je zahladnilo, medjutim asc je upaljen...
gume su sve iste, nije do toga, i ja mislim da je neki senzor vrisnuo...
nadam se da nije otislo nesto vise, da me glava ne zaboli, hehe
u svakom slucaju hvala na savjetima i odgovorima...
svaka cast...
 
Član
pozz i ja imam isti problem sa e39 prvo mi je se palio asc kad ga stisnem i odem na dijagnostiku spoji kaze senzor abs na zadnjem lijevom odem kupim senzor zamjenim a ko bude mjenjao da znate da je jebenmo zamjenit u pm jer zapekne zamjenim radilo mi jedno 10 dana kako treba i jedne noci bezveze stisnem ga kad opet mi ugasi abs i asc samo sto mis ad radi i kilometar sat i koliko predjem kilometara a prosli put nije radilo
 
Član
senzor od ABSa 100%, a kad ne radi od ABSa ne radi ni ASC odvezi na dijagnostiku i potvrdice ti, inace isti taj prb sam imao na e39 98 gp :)
 
Član
ja svoj problem nisam jos rijesio, ali znam sta je u pitanju...
ne nadjem vremena...
bio sam kod profe u zenici, na dijagnostici, i kaze dijagnostika da je slab signal (ili da ga nema) na zadnjem lijevom tocku...
profa mi rece da je glavcina, i da odem kod danke u vitez da zamijenim...
ja odem kod danke, kaze on nije to glavcina nego abs senzor, zamijeni senzor i sve ok, malo se vozao, ne pali se...
krenem kuci, dosao do donjeg vakufa, opet se upali...
znaci glavcina u pitanju...
iako kod mene je problem sto sve radi ok kad je hladno, onda kad i treba, ne radi samo ako je temperatura vani preko 5 stepeni...
 
Top