A4 1.8T, 1.9TDi & mkIV 1.9 TDI

A4 1.8T, 1.9TDi & mkIV 1.9 TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super Moderator
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

audi 23 000 hmm... pa novi model se moze dovuc za manje od 30
golf eto nesta ispod 15 000 znaci opet ti je on isplativiji trosi manje i lakse ces ga prodat, neces 100% imat problema sa mjenjacem, a jedini nedostatak ti je sto golf nema pogon na sva cetiri
sretno ;)
 
Član
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

Ko ima mkIV TDI ?

Rece mi momak jedan da mu turbina ode poslje 150hiljada...a ovaj pres'o 160...:icon_question:
 
Član
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

srdjan014 je napisao(la):
Ko ima mkIV TDI ?

Rece mi momak jedan da mu turbina ode poslje 150hiljada...a ovaj pres'o 160...:icon_question:

Ma druze..Moze da ti neode nikako , a moze i na 100 hiljada..sve zavisi od nacina voznje prethodnog vlasnika..ha ja..i u kakvom je stanju turbina..
 
Super Moderator
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

Zavisi naravno i kako je odrzavano auto i kako je vozeno... poslije zatezanja ili duge voznje treba ga pustiti da odradi malo a ne odma gasiti i sl. ali malo ko se tog pravila pridrzava
e od toga zavisi mnogo ;)
 
Član
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

Ma ako tog Golfa uzmesh odma otidji negdje na ciscenje turbine ...
 
Član
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

Testir'o sam ga...pisti, nezz jel' on ima neku vrstu blow off-a fabricki? Kihne kad se presalta na visim obrtajima...

Znaci nisam niti jedno auto nas'o da neko nije rek'o da ne valja...cit'o sam xxx specifikacija i cini mi se da je ovaj 1.9 TDI ok motor...nece se to (puno) cepati, ostaje GTi za high RPM's...:D
 
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

srdjan014 je napisao(la):
Ko ima mkIV TDI ?

Rece mi momak jedan da mu turbina ode poslje 150hiljada...a ovaj pres'o 160...:icon_question:

mislim da clan bulex iz tuzle ima MK4 TDI 150PS, a sto se tice usporedbe, definitvno je previse para Audi, evo u Sarajevu mozes sad kupiti za 18000 A4 2002-2003 godiste sa nekih 150-200000km, ovo je cijena sa placenim porezom i carinom i pritom sam ovdje mislio na ovaj najcesci model 1.9 TDI 130PS
 
Član
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

taj sa 150 konja je nesh najbolje sto ima u mk4,ide kao gti trosi manje,jedino ako ti smeta sto je dizel onda uzmi gti ili v6 ili r32.
ono sto ne trebas nikako zaboraviti a to je da neki dijelovi,vecina dijelova,nisu jeftini kao kod golfa 4 sdi ili tdi od 90 konja...tak je bar slucaj kod mene,diskovi,plocice,amortizeri,ma sve je skuplje,a naravno dijelovi pod haubom isto.jedino sto su stakla ista :D i da taj od 150 konja ne trosi kao onaj od 90,nek bule kaze potrosnju ne znam tacno al znam da srče i on,al i ide ko metak,sa chipom što bi rekli u sarajevu ćize ostavlja u drugoj u trecoj u cetvrtoj u petoj u sestoj i u rikevrcu :)
ak uzmes taj auto,sa srecom i polako,nije ko viper( koji jednom ujeda i kraj ) al treba ga naucit :)
 
Član
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

WAUZZZ8E32A219191

Sto ne mogu provjerit ovaj broj?

Prepis'o sam ga sa papira iz Njemacke...:icon_question:
 
Član
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

nisam ni vidio 2002 a preso 160000...... khm khm.... ako budes golfa uzimo.... obavezno dijagnostika i da provjere sve od a do z.... al znaci sve jarane.... parametre pogtovo turba dizna i tako tih hepeka...
 
Član
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

Golf je prodan prosle nedelje... :D...jos malo duse mu izvadio i otis'o...


Kupljen je audi a4 2003 1.9 TDI 130 konja... provjereno sve, auto k'o bombona...samo jos felugice mu fale i gaaaassss....:icon_biggrin::icon_biggrin: izas'o 21300 i jos registracija da se zavrsi...;)

Fala svima na pomoci...:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top