6000k ili 8000k

6000k ili 8000k

Član
igraj na sigurnost jebo te šminka ako ćeš satrat nekod na ulici idi na Osram-ove sijalice em kvalitet em vidljivost a imaš i onih što vuku na plavu mislim da su one negdje oko 4300 al super vidljivost.
 
Član
ma ja xenone nikad nebi ni stavio, stavio bi saom neke osram sijalice i eto, al posto je doslo na autu neka ga :D zasad, mada lako ce frknut napolje budul cesto sijalice crkavale, za godinu sam dvije promjenio sto i nije lose rezultat heh
 
Super Moderator
eeddiinn je napisao(la):
A i koliko ja znam Philips nema 5000K, samo u varijanti po Philipsovoj licenci - čitaj Kina.

Kako god ono je svijetlilo ljepse od 6000k, a pored toga dobio sam 3 godine garancije na sijalicu i balast :D

 
allroad je napisao(la):
edo_16v je napisao(la):
allroad je napisao(la):
ni 4300 a boga mi ni 5000k nisu zuti

philips 5000k ;)




Ovo nije vidjelo 5000K ;)

jeste jeste samo ne moze mobitel fino uslikati pa se na prvoj slici cini plavo ali ustvari je skroz bijelo
ne bi ni ja bio siguran da je 5000k dok nisam stao pored jarana koji ima 6000k.... njegovo je plavo skroz naspram ovog i razlika je ocigledna ;)

evo mozda na ovoj slici se to malo bolje vidi


Kod mene je ovako isto,boja identicna(5000K) samo sto su sijalice H7R za farove bez sociva i prezadovoljan sam.Ne rasipaju svijetlost i dobra vidljivost kad je mokra cesta(zbog toga sam i uzeo xenone:D);)
 
Član
jucer sam kupio dvije sijalice 6000k H7, e sad ili nisam ja nesto dobro napravio ili je sta do sijalice(ako moze bit ista), lijevi far "normalno" osvjetljava a desni raspia skroz.. npr.na garaznim vratima snop lijevog fara je visine 20+ cm a desnog krug od pola metra..a dosad nije tako bilo,a bile su xenon sijalice. Pa jel moguce da je do sijalice? ili je ipak do mene, nisam nesto dobro stavio... i ako neko zna, ona "žica" na sijalici jel treba biti dole ili gore?:D:D u pitanju je pug 307
 
Član
Moguće je da si prilikom stavljanja sijalice raštimo far. Samo podesi visinu i širinu snopa i OK.
 
Član
Nisam mislio na podešavanje visine snopa, ako nisi siguran kako se to radi na tvom autu, otiđi u najbližu stanicu tehničkog pregleda nek ti oni naštimaju nije neka pljačka, to je sekunda posla.
 
Ta sto baca previsoko je 100% pogresno stavljena. Okreci je u lezistu i gledaj sa vanjske strane kroz far kako je nalegla.
 
Top