6000k ili 8000k

6000k ili 8000k

Član
Na autu su mi xenoni 8000k, bez sociva su farovi.. pa mi crkla jedna sijalica, e sad jesul bolju od 6000k u pogledu vidljivosti po mokroj cesti, magli i sl.jer kontam da uzmem 2 sijalice 6k. 6000k su bijeli a 8000k plavkasti i koji je izbor po vama bolji? U pitanju je pug 307..
hvalaaa

ako je dupla tema izvinjavam se!
 
Legend
sto se tice vidljivosti 6000K je def bolji od 8000K,kao i po mokroj cesti naravno,mada je poznato da je xenon los po kisi,ali uglavnom bolji nego 8000k
 
Član
ma neznam dali je sta bolja situacija sa 6000k al ja ove moram drzat skroz oborene, dok malo podignem ljudi ubise bilcajuci..
 
Legend
Grga je napisao(la):
ma neznam dali je sta bolja situacija sa 6000k al ja ove moram drzat skroz oborene, dok malo podignem ljudi ubise bilcajuci..

6000 K ti je bijelo,a 8000 vuce na plavkasto tako da...
a sto se tice farova xenoni i jesu namjenjeni za farove sa socivima,normalno da ce ti bacati na sve strane...
 
Član
ako nemas lece, najbolje uzeti 6000k, one "r" sijalice, sto imaju kao onu "kapicu, obruc, da ne bacaju puno po strani ;)
 
Član
6000k definitivno bez leca....ja sam radio pa evo vidi kako mi je ispalo...auto golf mk4...
http://www.bhtuning.com/ko-gdje-radi-tz-xenon-xenon-uradjen-t-36091-4.html
 
Član
Imao na golfu 8000k, i bilo je plavo, 6000k je plavkasto, zna nekada i na zelenkasto da vuce ali sto manje boje veca je vidljivost, sada sam narucio sebi 4300k, jer je OEM na skoro svim vozilima i najbolja vidljivost zbog bjele svjestlosti.
 
Član
ma meni je ok po suhom ovih 8000k, jesta da stvarno smeta onom iza koga vozim ako farove malo podignem, uvjerio sam se :D, al kad padne kisa bas je kriticno heh, pa nadam se da su 6000k koliko toliko bolje
 
Super Moderator
edo_16v je napisao(la):
allroad je napisao(la):
ni 4300 a boga mi ni 5000k nisu zuti

philips 5000k ;)




Ovo nije vidjelo 5000K ;)

jeste jeste samo ne moze mobitel fino uslikati pa se na prvoj slici cini plavo ali ustvari je skroz bijelo
ne bi ni ja bio siguran da je 5000k dok nisam stao pored jarana koji ima 6000k.... njegovo je plavo skroz naspram ovog i razlika je ocigledna ;)

evo mozda na ovoj slici se to malo bolje vidi

 
Top