405 & 205

405 & 205

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ev ovako...imam u planu da radim jedan "veliki" projekat...pa me zanima koliko je to izvodljivo...pezoo 205 gti... 1.9 gti...iscupam taj motor i sve ispod haube i bacim...i u tu rupu, da li je moguce upakovati 1.9 td motor sa interkulerom postavljenim odozgo,zajedno sa mjenjacem,iz 405, kao i cijeli klima sistem,oba hladnjaka i abs sistem? Da li je neko pokusavao nesto slicno? Meni ne zvuci nemoguce...sta mislite? Motor je iste zapremine.... Znaci treba da izgleda kao GTI, da ima ovaj jaki dizel motor, klimu i svu opremu...i trebao bi biti ekonomicna zujalica...
 
Član
mislim da je i taj plin dobar al dizel je dizel------
ako mozes za iste pare da ugradis plin ili dizelov motor za mene bolje da ugradis dizel
napravis atest i to je to.....
 
ma ugradis plin
kad hoces polako mozes, kad hoces brze, tu je GTI :D
a sto se tice zamjene koju spominjes, cisto sumnjam da moze, ali opet ti vidi sa nekim strucnjijim
 
Član
To se moze ugraditi, ustvari taj dizel postoji i u 205, ubaci samo motor od 405, mjenjac ostavi svoj od gti-a radi poluosovina, za klimu i abs nisam siguran
 
Član
sve se moze kad se hoce.ja sam imao 1.9 disel 205.dobra bi ti bila masina XRDT sa nekim dodatcima.imas cak u 205 masinu V6 24v.al to vec nije humano,samo za trkanja.
http://www.youtube.com/watch?v=KOXKhvfMLJw
 
Ni u kom slucaju ne diraj taj GTI to ti je smrtni grijeh...Ubaci plin i vozi se, a neko drugo auto trazi da bude dizlo...Kostat ce te transfer brdo love i onda mozda jos kamara problema...Ja ne bih...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top